5 mitów na temat nauki angielskiego przez Skype

5 mitów na temat nauki angielskiego przez Skype

Technologia szturmem podbija nasz życie. Wkrada się także do szkolnictwa. Uczyłeś się kiedyś angielskiego przez Skype? Nie? Pora to zmienić. Jeśli nie jesteś przekonany do lekcji online, konieczne przeczytaj ten artykuł. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych mitów dotyczących nauki języka przez komunikator.

1 mit: Uczysz się wyłącznie sam

Gdyby tak było, pewnie niewiele osób decydowałoby się na naukę angielskiego przez Skype. Musisz wiedzieć, że są różne metody przyswajania języka. Jedni uczą się z platform językowych i aplikacji.

Jednak powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że efekty takiej nauki nie zawsze są zadowalające.

Warto uczyć się angielskiego przez Skype. Zapytasz: „przez Skype, czyli jak?” Po prostu z lektorem. Ta forma lekcji zastępuje kontakt z nauczycielem face to face. Lektor jest elementem nauki. To on kontroluje Twoje postępy, wynajduje materiały i przydziela zadania.

Jak więc widzisz, nauka angielskiego online nie zawsze musi być samodzielna. Jeśli czujesz, że brak Ci motywacji, aby samemu przyswajać nowe słownictwo i reguły gramatyczne, spróbuj uczyć się angielskiego przez Skype.

2 mit: Nauka angielskiego przez Skype nie daje rezultatów

Wśród wielu osób wciąż pokutuje przekonanie, że wszystko to, co pochodzi z Internetu, jest złe. Zwykle twierdzą tak ci, którzy nawet nie spróbowali uczyć się angielskiego przez Skype. No cóż, gdyby zaczęli, na pewno ich podejście zmieniłoby się o 180 stopni.

Oczywiście, nauka angielskiego online nie jest taka sama, jak w szkole językowej. Istnieje wiele różnic między nimi. Jednak nie wpływa to w żadne sposób na jej efektywność.

Dlaczego zatem nauka online może być tak samo (lub bardziej) skuteczna niż nauka stacjonarna?

Angielski przez Skype to zajęcia z doskonale przygotowanymi do nauczania lektorami. Masz więc gwarancję, że dobrze spożytkujesz czas przeznaczony na naukę. Nauczyciel przygotuje materiały specjalnie dla Ciebie, więc będą się one różniły od typowych czytanek w podręcznikach do angielskiego (często wykorzystywanych na stacjonarnych zajęciach).

Jeśli jesteś sam na sam z lektorem i masz oryginalne pomoce  do nauki, dlaczego więc jej efekty miałyby być gorsze niż w przypadku nauki w szkole?

3 mit: Nauka angielskiego przez Skype jest nieopłacalna

Naprawdę? Nie musisz wydawać pieniędzy na bilety komunikacji miejskie, benzynę i stać w długich korkach, aby dojechać do szkoły językowej. A do tego wszystkiego masz jeszcze materiały w cenie lekcji. I to ma być nieopłacalne?

Ucząc się angielskiego przez Skype, masz lektora tylko dla siebie i podczas zajęć nic nie rozprasza Twojej uwagi. O wszystko możesz zapytać i wszystkiego się dowiedzieć. Szkoda, że wiele osób nie chce tego docenić i wciąż mówią, że angielski online nie jest dla nich.

4 mit: Angielskiego przez Skype można uczyć się tylko z lektorem

Nieprawda. Jeśli brakuje Ci nauki grupowej, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w ten sposób uczył się angielskiego przez Skype. Wiele szkół językowych wykorzystuje platformy do połączeń audio-wideo. Możesz więc uczyć się z innymi. Oczywiście grupy są maksymalnie kilkuosobowe, aby nauka przebiegała sprawnie i aby lektor mógł się zorientować, czy każdy z uczestników przyswoił sobie materiał. Wszyscy widzą się i słyszą w czasie rzeczywistym, więc jest prawie jak w szkole językowej.

5 mit: Angielski online jest tylko dla studentów

Dlaczego miałoby tak być? Owszem, może młodsze osoby mają mniejszy opór przed mówieniem, ale to nie znaczy, że angielskiego przez Skype nie mogą uczyć się także seniorzy. Jest wręcz przeciwnie. Nauka online jest bardzo komfortowa, wystarczy tylko opanować podstawową obsługę komputera.

Na naukę nigdy nie jest za późno, a osoby starsze dzięki przyswajaniu nowych słówek mogą poprawić sobie pamięć i stymulować nowe połączenia w mózgu.

Rozprawiliśmy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi nauki języka angielskiego przez Skype. Przekonany? To do dzieła! Zacznij się w końcu uczyć języka.

Sprawdź naszą stronę – Effectiva – szkoła języka angielskiego online – https://effectiva.pl/