5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype

5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype

Wszystkie dotychczasowe sposoby nauki angielskiego zawiodły? Spróbuj uczyć się języka przez Skype. Ta metoda ma wiele plusów, a kursanci potwierdzają, że szybko nadrobili zaległości lub wskoczyli na wyższy poziom językowy.

Poznaj 5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype.

1. Nauka angielskiego przez Skype jest dla każdego

Niezależnie czy jesteś mamą na pełny etat, biznesmenem, czy studentem, możesz uczyć się angielskiego przez Skype. Grunt to jednak wybrać dobrą szkołę językową. Sam zdecyduj, czy chcesz się uczyć z polskim lektorem, czy zagranicznym native speakerem.

Dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, na zajęcia przez komunikator zawsze znajdziesz czas. To tylko godzina dziennie i to niekoniecznie każdego dnia.

Ty decydujesz o tym, w jakich porach chcesz się uczyć – porannych, popołudniowych czy wieczornych. Nawet w tak zabieganym życiu warto postawić na język. Jego umiejętności wymagają już prawie wszyscy pracodawcy, a i na zagranicznej wycieczce miło jest we własnym zakresie porozumieć się z obcokrajowcami.

2. Lekcje angielskiego przez Skype nie są nudne

Jeśli już kiedyś uczyłeś się angielskiego, wiesz, że lekcje w szkole to nic ciekawego – tradycyjna czytanka i zestaw pytań do tekstu. Nie musi tak być! Kiedy zaczniesz uczyć się angielskiego przez Skype, szybko przekonasz się, że to bardzo interesujące zajęcie.

Twój nauczyciel przygotuje dla Ciebie wiele materiałów, które wykorzystacie wspólnie podczas lekcji.

Program zajęć może obejmować wymowę, pisanie, rozumienie ze słuchu. Ważne, aby podczas nauki angażować wiele zmysłów. Ty i native speaker możecie czytać angielskie magazyny i książki. To, czego nie zrozumiesz, nauczyciel wytłumaczy Ci w przystępny sposób.

3. Ucząc się angielskiego przez Skype, poprawiasz pamięć i koncentrację

Tak naprawdę nauka każdego języka zwiększa możliwości mózgu. Jednak ucząc się angielskiego przez Skype, angażujesz dwie półkule mózgowe. Tę odpowiedzialną za pamięć i koncentrację i za Twórcze myślenie. Naukowcy dowiedli, że przyswajanie nowych wyrazów i konstrukcji gramatycznych, to wspaniały trening dla umysłu. Poprawiasz nie tylko pamięć, ale i koncentrację. Co za tym idzie, już w młodym wieku możesz zapobiegać chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak Alzheimer i Parkinson.

Czy wiesz, że osoby, które płynnie posługują się językami obcymi są bardziej kreatywne i mają umiejętność myślenia wyższego? Szybciej rozwiązują problemy i potrafią dobrze radzić sobie we wciąż zmieniającym się świecie.

4. Zajęcia online z angielskiego przełamują barierę językową

Wiele osób, które zdecydowały się na tradycyjny kurs angielskiego, ma problem z przełamaniem własnej nieśmiałości. Lekcje w grupie nie sprzyjają temu, aby pokonać barierę językową.

Zajęcia z angielskiego przez Skype stwarzają idealne warunki, aby w końcu zacząć mówić w tym języku. Wreszcie zaczniesz bez skrępowania rozmawiać ze swoim lektorem. Pomoże Ci w tym świadomość, że jesteś tylko Ty i on za szklanym ekranem laptopa lub tabletu. Takie lekcje jeden do jeden pozwalają także na swobodę wypowiedzi. A jeśli czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz, wystarczy, że poprosisz o wyjaśnienie. Otrzymasz odpowiedź na każde swoje pytanie. Mało tego. Angielskiego przez Skype możesz się uczyć we własnym tempie, ponieważ nauczyciel dostosuje materiał do Twojego poziomu zaawansowania.

5. Angielski przez Skype to wygodny sposób nauki

Przekonali się o tym wszyscy, którzy w zimie nie musieli wyprawiać się do szkoły językowej. Zajęcia stacjonarne odbywają się w godzinach szczytu, więc trudno o punktualne pojawienie się na kursie. Wybierając angielski przez Skype możesz siedzieć w wygodnym fotelu we własnym domu. A kiedy pogoda dopisuje zabrać kocyk i rozłożyć go pod drzewem w parku. Ważne, aby w wybranym miejscu był dobry zasięg i można było całkowicie skupić się na rozmowie z lektorem.

Wiesz już, jakie są powody, aby uczyć się angielskiego przez Skype. Ta metoda jest wygodna i każdy może z niej skorzystać. Pora zatem zacząć intensywnie przyswajać język. Zainwestuj w swoją przyszłość.