Bezpłatna nauka na kierunku rejestratorka medyczna

Bezpłatna nauka na kierunku rejestratorka medyczna

Chcesz pracować za biurkiem, ale jednocześnie chciałbyś lub chciałabyś pomagać ludziom? Zawód rejestratorki medycznej jest więc dla Ciebie stworzony! W naszej szkole kształcimy kompleksowo do wykonywania takiej pracy – od podanej w atrakcyjny sposób niezbędnej wiedzy z zakresu administracji oraz medycyny, aż po bezcenną praktykę zawodową. Poniżej zaprezentujemy charakterystykę oferowanego kierunku w naszej placówce oraz przedstawimy perspektywy pracy, które czekają na recepcjonistkę medyczną.

Recepcjonistka medyczna – perspektywy pracy

Kształcąc się w zawodzie sekretarki medycznej, nasi absolwenci i absolwentki wychodzą od nas z praktyczną wiedzą oraz umiejętnościami, które w pełni przygotowują do pracy w tym charakterze. Stąd można pracować właściwie wszędzie, gdzie przyjmowani i rejestrowani są pacjenci. A zatem przede wszystkim będą to szpitale, kliniki, przychodnie oraz inne jednostki medyczne.

Sekretarka medyczna – zadania wymagane na stanowisku

Do głównych zadań rejestratorki medycznej należeć będzie obsługa odwiedzających. Chociaż może się wydawać, że sprawa kończy się w momencie odejścia pacjenta bądź pacjentki od tzw. „okienka”, to jednak nic bardziej mylnego. Rejestratorka medyczna sekretarka medyczna ma za zadanie poprowadzić odpowiednio uporządkowaną dokumentację również później. Recepcja stanowi źródło informacji o pacjentach, które w każdej chwili powinno się móc udostępnić lekarzom prowadzącym czy pozostałym pracownikom służby zdrowia.

Sekretarka medyczna powinna być dobrze rozeznana w specyfice placówki, w której pracuje, ażeby pozostawać w gotowości udzielenia informacji pacjentom. Dlatego w zawodzie rejestratorki medycznej liczyć się będą przede wszystkim skrupulatność, rzetelność i odpowiedzialność, ale także wysoka kultura osobista i empatia w stosunku do pacjentów. Z pewnością cenione będą także systematyczność oraz umiejętność samodzielnej organizacji pracy.

Jeżeli czujesz, że ten kierunek jest dla Ciebie, nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się z naszą bogatą ofertą kształcenia, a następnie aplikuj na bezpłatny kierunek rejestratorki medycznej. Zdobywaj wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonywania tego zawodu pod okiem najlepszych nauczycieli w naszej bezpłatnej szkole policealnej w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy zarówno przyszłe rejestratorki, jak i rejestratorów medycznych!