Czy warto studiować zarządzanie w hotelarstwie?

Czy warto studiować zarządzanie w hotelarstwie?

Turystyka to przyszłość. Wie o tym każdy, kto w ciągu kilku ostatnich lat regularnie jeździł na wakacje. I właśnie dlatego warto studiować na kierunku Zarządzanie w Hotelarstwie.

Zarządzanie w Hotelarstwie – dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, że według Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale 2023 roku z usług noclegowych skorzystało aż 7 milionów Polaków. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to “sezon wysoki”, to tak.

Faktem jest, że tylko część z tych osób skorzystało z usług dużych obiektów hotelowych, ale nie zmienia to faktu, że kierunek Zarządzanie w hotelarstwie jest skierowany również do tych osób, które w najbliższym czasie planują otwarcie własnej działalności w tej branży. Osoby, które skończą studia na tym kierunku, mogą liczyć na objęcie stanowisk kierowniczych w szeroko rozumianej branży turystycznej.

Tematyka prowadzonych zajęć

Osoby, które są chętne do podjęcia studiów w tej branży, będą zapoznawać się z tematyką dotyczącą przede wszystkim:

  • zarządzania obiektem turystyczno-wypoczynkowym,
  • prowadzenia działalności w tym zakresie,
  • analizy trendów rynkowych,
  • ekonomii i marketingu obiektów wypoczynkowych.

Mówiąc wprost – absolwent tego kierunku będzie osobą wykwalifikowaną w zakresie współpracy z dużymi podmiotami działającymi w branży, a także w zakresie prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej.

Do kogo jest skierowana oferta studiów?

Dziś branża turystyczna potrzebuje osób, które potrafią odpowiadać na potrzeby gości (klientów), ale też umieją i chcą udoskonalać ofertę w branży. Nie ulega wątpliwości, że dziś turyści stawiają na rozbudowaną i często personalizowaną ofertę wypoczynkową. Koniecznością jest zatem zapewnienie im jej, a do tego są potrzebne osoby kreatywne, które potrafią dobrze odczytywać intencje gości.

Kierunek Zarządzanie w hotelarstwie studia Śląsk jest również skierowany do tych osób, które widzą turystyczny potencjał wybranego regionu, a także chcą zaangażować się w staraniach o jego rozwój gospodarczy. Osoby posiadające taką wiedzę, mogą jeszcze lepiej odpowiadać na rosnące potrzeby rynku.

Czego można się nauczyć w trakcie studiów?

Podstawowym zagadnieniem, z którym zapoznają się studenci na tym kierunku, jest kwestia planowania, organizowania, oraz zarządzania przestrzenią turystyczną i jej zasobami. Ważnym elementem nauki jest również formułowanie strategii rozwoju lokalnej działalności wypoczynkowej oraz analizowania zjawisk, które ją kształtują. Podczas studiów na uczelni w Bielsku-Białej można również zapoznać się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, które wykorzystywane są w tej branży.

Reasumując, zarządzanie w hotelarstwie to specjalizacja, w której warto się kształcić.