Gdzie mogę sprawdzić aktualne ceny kryptowalut?

Gdzie mogę sprawdzić aktualne ceny kryptowalut?

Od dziesięciu lat istnieje takie pojęcie jak kryptowaluta. Różni się od tradycyjnego pieniądza, niemniej jednak można ją nabyć i sprzedać. Walutę taką nazywają również wirtualną monetą. Obecnie istnieją tysiące kryptowalut, ale najbardziej znaną wśród nich jest Bitcoin.

Gdzie sprawdzać ceny kryptowalut?

Żeby nadążyć za ciągle następującymi zmianami na rynku potrzebne są na to bezpieczne i wygodne sposoby. Co tydzień wartość wirtualnego pieniądza podlega zmianom. Nie da się przewidzieć, kiedy nastąpi ten moment. Aby móc na co dzień kontrolować spadek lub wzrost cen trzeba mieć dostęp do aktualnych kursów. Jedynie za pomocą Internetu istnieje możliwość sprawdzenia ile kosztuje wirtualna waluta. Nie musi to być komputer z dostępem do sieci, również dobrze z tym zadaniem poradzi sobie telefon.

Portale internetowe

Jeżeli chodzi o bezpośrednie sprawdzanie, to warto korzystać z portali stworzonych właśnie na potrzebę interesujących się zakupem bądź sprzedażą kryptowaluty. Tu sprawdzisz ceny kryptowalut. Na portalach znajdziemy bardzo wygodnie rozmieszczone nazwy kryptowalut w aktualnych cenach, a także miejsce, na którym się znajduje dana waluta według rankingu. Pokazany tam jest również status cen – kiedy i czy się obniżyła lub wzrosła wartość pieniądza. Pod każdą nazwą waluty znajdziemy przycisk, za pomocą którego otworzymy wykres – bardzo szczegółowo opisany status waluty, jego zmiany w ciągu ostatnich miesięcy, tygodni i dni. Poniżej wykresów znajdziemy krótki opis i historię powstania waluty – bardzo przydatna informacja osobom, które dopiero zaczynają się interesować światem krypto.

Giełda kryptowalut

Drugą opcją na sprawdzenie aktualnego statusu wirtualnego pieniądza to giełda kryptowalut. Tu znajdziemy więcej informacji odnośnie walut, tematyczne artykuły, opisy i ranking. Na niektórych stronach można poczytać opinię i samemu się wypowiedzieć na temat poszczególnych walut.

Aplikacje mobilne

Dla tych, którzy rzadko bywają w domu, a chcą śledzić status cen na bieżąco, stworzone zostały aplikacje mobilne. Każda aplikacja dysponuje czymś innym i jest skierowana na różne potrzeby klientów, co ułatwia wybór użytkownikom. Wystarczy zainstalować jedną odpowiadającą nam aplikację, a pod ręką będziemy mieli wszystkie niezbędne elementy potrzebne do oceny sytuacji, jaka panuje na rynku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ ustawienia możemy zmieniać według swoich potrzeb. Istnieją opcje powiadomień dźwiękowych w sytuacji, kiedy następuje zmiana kursu waluty. Jest także możliwość ustalenia czasu, kiedy dane mają się zaktualizować. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę mogą się nie martwić skomplikowanym systemem, jakim posługują się zaawansowani. Autorzy niektórych aplikacji przemyśleli ten fakt i stworzyli wygodny system oparty głównie na powiadomieniu użytkowników o aktualnych cenach kryptowalut.