Gdzie szukać domu na sprzedaż?

Gdzie szukać domu na sprzedaż?

Zakup domu to coraz częstszy wybór w przypadku osób, które chcą posiąść lokum na własność. Obecnie chętnie kupujemy domy od dewelopera, jednak często decydujemy się również na domy z drugiej ręki, które poprzedni lokatorzy chcą sprzedać. Podpowiadamy, gdzie warto szukać domów na sprzedaż.

Ogłoszenia internetowe

Szukając czegokolwiek pierwsze kroki zwykle kierujemy do internetu. Nie inaczej jest w przypadku domu – w sieci funkcjonuje wiele portali, na których można dodać ogłoszenie o sprzedaży domu. Na tego rodzaju strony warto zajrzeć, gdy jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania, gdyż właściciele mogą umieścić w ogłoszeniach nie tylko opis domu, ale i liczne zdjęcia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wygląd domu ze zdjęć może znacznie odbiegać od widoku, jaki zastaniemy na miejscu, podczas oględzin. Pomimo to liczba ogłoszeń w internecie jest tak duża, że z pewnością znajdziemy coś interesujące w odpowiednim przedziale cenowym. Dobrym pomysłem jest również przeszukiwanie stron deweloperów, jeżeli zależy nam na zakupie domu z pierwszej ręki.

Pomoc biura nieruchomości

Coraz więcej osób decyduje się dziś szukać domu na sprzedaż poprzez pośrednictwo biuro nieruchomości ABA. Powodem jest fakt, iż pracownicy biura nieruchomości dokładnie sprawdzają stan domów na sprzedaż, zatem mamy pewność tego, co kupujemy. Dodatkowo agenci nieruchomości zajmują się wszelkimi formalnościami, takimi jak znalezienie oferty czy kontakt z właścicielem domu. Mogą także pomóc w załatwieniu kredytu bądź podpisaniu umowy kupna domu u notariusza. Z pomocy biura nieruchomości można skorzystać osobiście, poprzez stawienie się w biurze stacjonarnym lub internetowo. Dziś niemal każde biuro nieruchomości posiada stronę internetową, na której zamieszczone są także ogłoszenia dotyczące sprzedaży domów. Bez opuszczania czterech ścian mieszkania można więc znaleźć interesującą ofertę, a następnie skontaktować się z agentem.

Poczta pantoflowa

W dzisiejszych czasach wciąż doskonale działa tak zwana poczta pantoflowa. Z jej pomocą możemy również spróbować szukać domu na sprzedaż – wystarczy tylko podpytać rodzinę bądź znajomych, czy nie słyszeli o chęci sprzedaży domów w ich okolicy lub też czy deweloper nie buduje osiedla niedaleko nich. Innym sposobem na znalezienie domu na sprzedaż jest wybranie się w interesujące nas okolica – osiedla, miasta czy miasteczka i osobiste sprawdzenie, czy ktoś nie chciałby sprzedać domu. Nie wszyscy bowiem wystawiają ogłoszenia w internecie, szczególnie jeśli chodzi o starsze osoby.