Ile kosztuje wykonanie ogrodzenia metalowego Warszawa? Sprawdź aktualne ceny!

Ile kosztuje wykonanie ogrodzenia metalowego Warszawa? Sprawdź aktualne ceny!

Chcąc ustalić cenę za wykonanie ogrodzenia metalowego trzeba przeanalizować bardzo dużo aspektów. Każdy, kto poszukiwał oferty na wykonanie metalowej konstrukcji wie, że można spotkać się z dużymi różnicami w cenie. W skład takiego ogrodzenia wchodzi wiele elementów, których wybór trzeba dokładnie przeanalizować. Znaczenie ma nie tylko wielkość, ale i wysokość konstrukcji. Im lepszy materiał, tym uzyskamy trwalsze ogrodzenie, ale też wyższą cenę ostateczną. Poza tym dużo zależy od stopnia trudności wykonania zamówienia.

Jak kształtują się ceny za poszczególne elementy ogrodzenia?

1. Przęsło

Ceny kształtują się od około 100 zł za m2 za przęsło wykonane z drutu lub siatki. Za wykorzystanie elementów kutych na zamówienie przez kowala możemy zapłacić nawet do około 1500 zł za m2 . Cena jest tak wysoka nie tylko przez materiały, ale też dlatego, że jest to dość pracochłonne i zajmuje dużo czasu. Podobne koszt kształtuje się za przęsło żeliwne, które odlewa się w formie. Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto skorzystać z oferty zakładów, które tworzą ogrodzenia z gotowych elementów (np. prętów i płaskowników).

Wielkość ceny zależy od wypełnienia, rozstawu sztachet, szerokości przęsła, rodzaju uchwytów montażowych oraz sposobów zabezpieczeń antykorozyjnych. Jeśli chodzi o materiał najtańszym wyborem będzie stal, lub PCV imitujące metal. Osoby z większym budżetem mogą pozwolić sobie na ogrodzenie z aluminium.

2. Brama 

Cena jest zależna od wybranych elementów konstrukcyjnych, długości bramy, zastosowania wypełnienia oraz zabezpieczeń. Najtańszym sposobem ochrony jest zastosowanie farby podkładowej antykorozyjnej. Zdecydowanie lepsze jest ocynkowanie ogniowe. Duże znaczenie ma również wybór typu bramy – samonośna lub uchylna. Jeśli rozważamy zakup bramy uchylnej musimy nastawić się na wydatek minimum 1000 zł. Ceny bramy samonośnej są zazwyczaj wyższe i zaczynają się od 3000 zł i najczęściej sięgają 10 000 zł. Oczywiście istnieje również duży wybór droższych modeli.

3. Furtka

Tak jak w przypadku bram istnieje wiele typów konstrukcji. Ceny najprostszych modeli zwykle zaczynają się od około 500 zł. 

Ile musimy zapłacić za wykonanie całego ogrodzenia?

Właściciele posesji coraz częściej rezygnują z trwałych, ręcznie wykonywanych konstrukcji na rzecz elementów produkowanych maszynowo. Klienci poszukują zamienników dla ciekawszego wzornictwa i wysokiej jakości w celu zaoszczędzenia kosztów. Do ceny za materiały należy doliczyć koszt wykonania, który wynosi zwykle od 50 do 100 zł za m2. Jeśli podliczymy całość, koszt może kształtować się bardzo różnie. Zwykle w Warszawie trzeba nastawić się na cenę około 5000 zł za 10m2 dobrej jakości konstrukcji.