Jak chronić uprawy kukurydzy?

Jak chronić uprawy kukurydzy?

Każdy właściciel ogrodu, niezależnie od jego wielkości musi zmagać się z podstawowymi problemami ogrodnika.

Należą do nich przede wszystkim problemy z ochroną roślin przed atakiem chorób grzybowych i wirusowych, a również owadów, które mogą dostarczyć nie lada problemu. Chorobom i owadom ulegają zarówno rośliny liściaste, jak i iglaste, grzyby i wirusy mogą atakować kłącza, cebulki kwiatowe i korzenie w takim samym stopniu, jak części nadziemne rośliny. Przydać nam się mogą nasiona traw. Metody na zwalczanie chorób są różne, jednak najpewniejsze jest pójść za radą specjalistów i nabyć gotowe środki do zwalczania grzybów, czy owadów. Możemy również stosować je prewencyjnie, zanim choroba na dobre zadomowi się na roślinie.

Dotyczy to także roślin uprawnych, takich jak kukurydza. Kukurydza była uprawiana na terenie obecnego meksyku, już kilka tysięcy lat przed naszą erą.

Jak chronić uprawy kukurydzy?Pierwszy raz opisał ją Krzysztof Kolumb, w czasie kolejnych wypraw została przywieziona do Europy. Początkowo była hodowana w Portugalii i Hiszpanii, ale z czasem rozprzestrzeniła się na cały kontynent. Znajduje wiele różnego rodzaju zastosowań, można otrzymywać z niej olej, syrop kukurydziany, najpopularniejsza jest chyba mączka kukurydziana. Może służyć jako pasza dla zwierząt, oraz oczywiście po podgrzaniu staje się prażoną kukurydzą. Jak każda roślina uprawna może być zagrożona przez różnego rodzaju szkodniki, mogą to być insekty, jak również chwasty. Obecnie stosuje się nowoczesny herbicyd w kukurydzy, który potrafi selektywnie eliminować chwasty z upraw. Dzięki temu rośliny będą zdrowsze, a plony większe. Oczywiście można chronić także wiele innych gatunków roślin. Różne środki pozwalają także na zwalczanie mchu. Najlepiej jest sprawdzić dokładnie jakiego rodzaju choroba zaatakowała naszą roślinę i dopasować odpowiedni preparat ochronny. Ponadto ważne jest, aby roślinie podawać nawóz co wpłynie korzystnie na siły witalne rośliny i pomoże jej walczyć z atakującym ją grzybem czy wirusem.