Jak uczyć się niemieckiego przez Skype?

Jak uczyć się niemieckiego przez Skype?

Czasy, kiedy nauka języka była możliwa tylko na indywidualnych kursach lub w szkołach językowych odeszły do lamusa. Obecnie możesz uczyć się dowolnego języka przez Skype. Wybrałeś niemiecki? Świetnie, ponieważ ten artykuł dotyczy właśnie nauki niemieckiego online.

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego przez Skype?

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. Obowiązuje nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Liechtensteinie. Należy do 10 najczęściej używanych języków na świecie. Dzięki jego znajomości odwiedzisz wiele ciekawych zakątków Europy i świata, a także poznasz sporo osób.

A dlaczego powinieneś uczyć się języka niemieckiego przez Skype? Ponieważ metoda ta daje o wiele większe możliwości niż nauka w tradycyjnej szkole językowej. Przede wszystkim nie tracisz czasu na dojazdy. Łatwiej Ci także przełamać barierę językową, co w przypadku języka niemieckiego (ze względu na jego specyfikę) nie jest wcale łatwe. Poza dostosujesz lekcje niemieckiego przez Skype do swojego stylu życia. Możesz je pobierać rano, po południu lub wieczorem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby przenieść termin, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak przygotować się do lekcji niemieckiego przez Skype?

Lekcje niemieckiego przez Skype powinny być wartościowe. W tym celu musisz wybrać dobrego nauczyciela i dobry kurs online. Polecamy Effectivę – szkołę, która uczy kursantów od 13 lat i zatrudnia tylko wykwalifikowanych nauczycieli z certyfikatami.

Jakie cechy powinien mieć dobry nauczyciel niemieckiego przez Skype? Przede wszystkim szukaj pasjonata nauczania, osoby, która będzie nie tylko cierpliwie tłumaczyła, ale szukała ciekawych przykładów i starała się, aby lekcje nie były nudne. Nie chodzi przecież tylko o to, aby się nauczyć języka, ale aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauczyciel-profesjonalista odpowie na wszystkie Twoje pytania, podpowie najlepsze metody nauki i przede wszystkim rozbudzi w Tobie ogromną chęć wiedzy. Wszyscy wiemy, że w pewnym momencie motywacji do nauki jest mniej. Native speaker zachęci do sięgnięcia po artykuły, czasopisma, książki i filmy w języku niemieckim.

Niemiecki przez Skype  – kwestie techniczne

Aby móc uczyć się niemieckiego przez Skype, musisz być do tego przygotowany. Najlepiej, abyś dysponował komputerem lub tabletem. Postaw też na słuchawki z mikrofonem, które odetną Cię od dźwięków z zewnątrz.

Kolejną kwestią jest solidne łącze. Naturalnie nie musi to być od razu światłowód. Do sprawnego przesyłania obrazu i dźwięku wystarczy już kilka G.

Kiedy pobierać lekcje niemieckiego przez Skype? 

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Są osoby, które uwielbiają poranną naukę niemal kilka godzin po przebudzeniu. Jeśli natomiast jesteś nocnym markiem, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pobierał lekcje wieczorami (oczywiście wszystko w granicach rozsądku).

Przygotuj sobie spokojne i ciche miejsce, najlepiej takie, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał podczas konwersacji. Szanuj swojego nauczyciela – w Twoim otoczeniu powinien panować względny porządek. Zrób miejsce na komputer lub tablet i notatki.

Jak przełamać strach przed zajęciami online?

Jeśli obawiasz się, że nauka niemieckiego przez Skype nie jest skuteczna, jesteś w błędzie. Czasami przynosi ona nawet lepsze efekty niż lekcje w szkole językowej. Przede wszystkim masz nauczyciela tylko dla siebie, nie rozprasza Cię grupa i łatwiej Ci się zmobilizować i wreszcie zacząć mówić po niemiecku.

Niech nie przerażają cię kwestie techniczne! Skype to porządny komunikator i usterki zdarzają się rzadko. Nie obawiaj się także, że nagle internet przestanie działać – nawet jeśli, to nauczyciel nadrobi stracony czas na następnej lekcji. Jak jeszcze możesz przełamać opory przed nauką niemieckiego przez Skype? Pomyśl o niej, jak o czym nowym, jak o nieznanym lądzie, który jednak tak bardzo przyciąga, że warto postawić na nim stopę. Niemiecki przez Skype daje swobodę, z której warto skorzystać.