Jak wygląda nauczanie angielskiego przez Skype?

Jak wygląda nauczanie angielskiego przez Skype?

Nauka angielskiego przez Skype staje się coraz bardziej popularna. Nic zatem dziwnego, że wiele osób utrzymuje się z nauczania tego języka. Jak wygląda uczenie angielskiego przez Skype od strony lektora? Zapraszamy do lektury.

Nauka angielskiego przez Skype i nowe technologie

Zdobywanie wiedzy od dawna odbywa się głównie w świecie cyfrowym, więc dobrze wykorzystać jego możliwości. Nauka angielskiego przez Skype jeszcze kiedyś stanowiła wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. Dzisiaj jest nie tylko bardzo popularna, ale można ją zaliczyć do najbardziej efektywnych metod. Warto jednak zastanowić się nad tym czy jest ona dla wszystkich. Na pewno mogą skorzystać z niej dorośli – zarówno zabiegani wciąż biznesmeni jak i pochłonięte codziennymi obowiązkami gospodynie domowe. Jednak czy angielskiego przez Skype powinny uczyć się dzieci? Na wczesnym etapie edukacji bardzo ważny jest kontakt z nauczycielem. Dzieci we wczesnym etapie nauki przyswajają w nieco inny sposób niż dorośli, dlatego nauka “zza ekranu” może okazać się dla nich niewystarczająca. Z pewnością metodę tę bardziej docenią dorośli. Przede wszystkim jest ona doskonale dopasowana do tempa dzisiejszego życia – to klient decyduje w jakich godzinach chce się uczyć i jaki sposób nauki mu odpowiada.

A jak nauczyciel powinien się przygotować do nauki angielskiego przez Skype? Czytaj dalej.

Łącze internetowe to podstawa

Najlepsze jest kablowe połączenie z internetem, mobilne jest z reguły dużo słabsze. Ważne jest to, aby łącze było stabilne, gdyż ma to ogromne znaczenie w przypadku rozmów wideo. Jego stabilność jest nawet ważniejsza niż jego szybkość. Aby poprawić jakość łącza można spróbować wyłączyć kamerki. Sprawdzi się to zwłaszcza wtedy, kiedy klient korzysta z łącza mobilnego.

Jak przygotować sprzęt do nauczania angielskiego przez Skype?

Jeśli nauczasz angielskiego przez Skype, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim powinieneś dobrze przygotować sprzęt. Jako, że będziesz często korzystał z klawiatury, najwygodniej będzie Ci pracować na laptopie lub PC. Oprócz tego będzie Ci potrzebny mikrofon, kamera internetowa, głośniki oraz słuchawki. Dzięki wideo możesz przekonać się o tym czy uczeń zrozumiał lekcję – czasem zdradzi go jego mimika. Rozmowa może okazać się także świetna zabawą, z czasem też między nauczycielem a uczniem może nawiązać się przyjaźń.

Co ważne – powinieneś notować pomyłki swoich klientów. To pozwoli ci wrócić do nich pod koniec lekcji i wyjaśnić uczniowi gdzie popełnił błąd. Zachęcaj też do korzystania ze słuchawek, gdyż pozwalają one lepiej odciąć się od dźwięków z otaczającego świata. Postaraj się również uświadomić swoim uczniom, aby podczas zajęć korzystali raczej z laptopa niż tabletu lub smartfona. Urządzenia mobilne powodują, że uwaga jest rozproszona, natomiast uczeń od czasu do czasu powinien nawiązać z Tobą kontakt wzrokowy (co w przypadku korzystania ze smartfona może być bardzo utrudnione).

Internet – niewyczerpane źródło materiałów

Podczas nauki angielskiego przez Skype z pomocą przychodzi Dysk Google. To dzięki niemu możesz udostępniać swojemu uczniowi materiały i ćwiczenia. I to Ty decydujesz o tym, czy może on je edytować, czy mają być one przeznaczone tylko do wglądu. Korzystanie z Dysku Google jest naprawdę bardzo praktyczne – Twój uczeń może widzieć jakie zmiany nanosisz w tekście, znak po znaku. Osoba, która się uczy może do udostępnionych materiałów zajrzeć nawet po zakończonych zajęciach. Pomoże jej to utrwalić lekcję. Dlatego zanim rozpoczniesz nauczanie upewnij się, że Twoi uczniowie posiadają konto Google.

Sam internet natomiast to niewyczerpane źródło nauczania. Swoim uczniom możesz przesyłać naprawdę bardzo ciekawe materiały. Od podcastów po krótkie filmy na You Tube i ćwiczenia interaktywne. Dzięki nowym technologiom możesz także udostępniać materiały z góry. Pozwoli to uczniom zapoznać się z planem lekcji i zagadnieniami jakie będą poruszane. A to z kolei zaangażuje ich w bardziej wydajną pracę, co przełoży się na efekty nauki.

Sprawdź nas podczas darmowej lekcji :

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/