Jak zabrać się za naukę angielskiego?

Jak zabrać się za naukę angielskiego?

Angielski to bardzo popularny język, za pomocą którego możemy porozumieć się w wielu miejscach na świecie. Bez wątpienia więc warto go opanować, by nie tylko swobodnie się komunikować, lecz również rozwijać zawodowo i naukowo. Znajomość angielskiego umożliwia również nawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Nic więc dziwnego, że tak wiele ludzi chce się biegle nim posługiwać. Dzisiaj podpowiemy Ci, co zrobić, by to osiągnąć, i by prosta nauka języka angielskiego sprawiała przyjemność!

Jak zabrać się za naukę angielskiego?

Zaczynając naukę gramatyki w obcym języku, na początku mamy do czynienia z czasami teraźniejszymi. Warto pamiętać, że w języku angielskim, czasów jest aż 16. Ich nauka zaś wydaje się sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które nie miały z nim wcześniej kontaktu.

W przypadku czasów teraźniejszych w języku angielskim wyróżnia się cztery. Najpierw jednak warto skupić się na dwóch z nich – Present Simple oraz Present Continuous, by uporządkować wiedzę. Największy problem stanowi ich rozróżnienie, kiedy powinien być zastosowany jeden, a kiedy drugi. Często pojawia się więc pytanie Present Simple vs Present Continuous – jak wybrać czas? W zasadzie nie powinno to dziwić, ponieważ w naszym języku używamy tylko jednego czasu teraźniejszego.

Czasy teraźniejsze – czyli tu i teraz (i nie tylko)

Przyjrzyjmy się więc podstawowym różnicom między Present Simple a Continuous.

Ten pierwszy przede wszystkim opisuje czynności, które się powtarzają, są wykonywane regularnie, na przykład:

I live in Wroclaw. (Mieszkam we Wrocławiu).

I go to the office every day. (Chodzę do biura każdego dnia).

Drugi czas zaś używamy, by opisać czynności, które wykonywane obecnie, w danej chwili, na przykład:

I am reading a newspaper now. (Czytam teraz gazetę).

She is watching a movie at the moment. (Ona ogląda film w tym momencie).

Jeśli więc nie jesteśmy pewni, który z czasów zastosować, warto zwrócić uwagę na słowa określające czas wykonywania czynności, takie jak: at the moment, now, at present, today itp. W takich wypadkach zazwyczaj zachodzi potrzeba użycia czasu present continuous. Słowami charakterystycznymi dla drugiego z omawianych czasów będą natomiast: everyday, often, always itp.

Co więcej, Present Simple używamy, by nazwać czynności, które wynikają z danego planu, harmonogramu, programu, rozkładu itp., a czas Continuous stosujemy, by opisać wydarzenia zaplanowane lub zamierzone, mające się odbyć w przyszłości.

Zapamiętując powyższe zasady, pozbędziesz się wszelkich trudności związanych z tymi podstawowymi czasami i będziesz mógł przejść do dalszej nauki!

Regularność to podstawa

By prosta nauka języka angielskiego, przynosiła efekty, a przyswajanie zasad, ćwiczenie wymowy i wkuwania słówek, było skuteczne, należy pamiętać o jeszcze jednym aspekcie. Mowa tu o systematyczności. Zaczynając naukę, należy nastawić się na regularne, częste powtórki – bez tego niemal nikt nie będzie w stanie nauczyć się angielskiego efektywnie.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele przystępnych metod, dzięki którym przyswajanie wiedzy może by przyjemniejsze. Może to być, chociażby angielski online, czyli świetny sposób na naukę języka bez wychodzenia z domu. Filmiki na YouTube, poradniki internetowe czy kursy w sieci. Są to nowoczesne metody, które w przystępny sposób przekazują niezbędne informacje. Dołącz do tego wspomnianą regularność i przepis na sukces gotowy!

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się, czy nauka języka angielskiego jest dla Ciebie – znalazłeś odpowiedź! Dzięki współczesnym rozwiązaniem każdy znajdzie odpowiedni sposób dla siebie!