Koszt montażu pompy ciepła przez profesjonalną firmę

Koszt montażu pompy ciepła przez profesjonalną firmę

Koszt montażu pompy ciepła zależy od wielu czynników. W naszym kraju najczęściej budowane są  domy o powierzchniach ok. 150 m2, przy czym taka inwestycja w tym przypadku wiąże się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Od czego zależy taki koszt? Co daje pompa ciepła?

Koszt montażu pompy ciepła

Zamontowanie pompy ciepła w domu jest inwestycją na długie lata, która daje wymierne korzyści. Koszty można z powodzeniem porównać tylko do urządzeń o podobnym zaawansowaniu pod względem technologii. Okazuje się, że pompa ciepła z podłogówką i dolnym źródłem może nas kosztować około 50-60 tysięcy złotych. Jeśli skorzystamy ze zbiornika na gaz płynny, co roku poniesiemy wydatek związany z dzierżawą i obsługą techniczną urządzenia. Nie zapominajmy także o przeglądzie kominiarskim. Te koszty nie są zbyt wysokie, ale należy je doliczyć do stałych kosztów eksploatacji.

Podczas montażu pomp ciepła wato korzystać z profesjonalnej firmy AKWIN, która posiada odpowiednie uprawnienia i doświadczenie w montażu takich urządzeń. Dobrze wykonany montaż daje nam gwarancję prawidłowej i bezawaryjnej pracy urządzenia.

Pompa ciepła

Ekologicznym urządzeniem grzewczym, które zyskało uznanie na rynku, jest gruntowa pompa ciepła. To wydajny i efektowny sposób na ogrzewanie domu i korzystanie z ciepłej wody użytkowej. Zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością komfort użytkowania i niższy koszt w porównaniu do innych opcji. Innowacyjne urządzenia tego typu zapewniają wysoką wydajność i dbają o komfort użytkowania. Producenci oferują unikalne pompy ciepła, które wykorzystują energię odnawialną, jaka gromadzi się w gruncie. Dzięki temu bez problemu zadbamy o ogrzanie domu i wody użytkowej, a nawet podgrzanie wody w basenie. Większość urządzeń tego typu bardzo dobrze współpracuje z ogrzewaniem ściennym i podłogowym. Aspekt ten wpływa na obniżenie temperatury we wnętrzu o około 2 stopnie – komfort cieplny odczujemy przykładowo już przy 21 stopniach, a nie 23. Okazuje się, że tego typu urządzenie działać może na zasadzie ziemia-woda, dając wysokie parametry pracy bez względu na porę roku.

Jak wybrać pompę ciepła?

Wybór idealnej pompy ciepła do domu nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii, jakimi są:

  • zapotrzebowanie cieplne danego budynku,
  • powierzchnia pomieszczeń, które zamierzamy ogrzewać,
  • zapotrzebowanie na c.w.u.,
  • rodzaj wykorzystanego ogrzewania.

Pamiętajmy o tym, że koszt zamontowania pompy ciepła zależy od wielu czynników, jakie są związane z powyższymi parametrami. Wiele zależy od tego, na jakiej powierzchni zamontować pragniemy pompę i jaki model wybierzemy. Jednakże warto liczyć się z kosztem rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Taka inwestycja posłuży nam przez wiele lat.