Lwów – otwarty na świat!

Ukraina - wycieczki

Dzięki wiekom przynależności Lwowa do Rzeczpospolitej dziś miasto to cieszy się niebywałym zainteresowaniem polskich turystów. Podczas wycieczki do Lwowa Polacy mają okazję zwiedzać budynki, z których murów bije nie tylko polskość, ale także wielokulturowość, którą to miasto cieszyło się przed II wojną światową.

Co warto zobaczyć, będąc we Lwowie?

Wycieczkę warto rozplanować tak, aby spokojnie mieć możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków i skorzystania z największych atrakcji. Możemy rozpocząć swoje zwiedzanie od samego serca miasta – czyli od rynku, otoczonego czterdziestoma pięcioma kamieniczkami, z których większość uważana jest za „pamiątkę architektury”. Będąc na rynku warto wspiąć się na wieżę lwowskiego ratusza, z którego dobrze widać panoramę okolicy.

Lwów – otwarty na świat!Właśnie od rynku miasta warto rozpocząć podróż po uliczkach miasta, przechodząc przez książęce miasto, śródmieście, kończąc na Cmentarzu Łyczakowskim, poszukując tam grobów polskich bohaterów i ludzi sztuki.

Dlaczego zdecydować się na wycieczkę do Lwowa? Lwów to miasto, które czeka na turystów. Ono chce być otwarte na świat, tak jak wielkie miasta Europy. To miejsce, w którym łączy się Wschód z Zachodem. To miasto, które każdy Polak powinien zobaczyć! Wycieczka do Lwowa może być niesamowitą przygodą, którą zapamiętasz na całe życie.

Lwów to nie tylko zabytkowe centrum, polskie pozostałości, czy królujący nad metropolią Wysoki Zamek. To także miasto, które tętni życiem i to nie tylko w sezonie turystycznym, ale także zimą. Spacerując skąpanym w śniegu Prospektem Swobody, słysząc wkoło ukraiński i polski, patrząc na Operę Lwowską, architektoniczną perłę, jeszcze łatwiej niż w lecie dostrzec piękno tego miejsca i pogrążyć się w refleksji nad dziedzictwem mieszkańców Lwowa.

Lwów o każdej porze roku oferuje „coś” do odkrycia, „coś” do docenienia. Jednocześnie każdy turysta docenia tutaj coś innego – wielbiciele historii zatrzymają się na dłużej w muzeach, które są w tym mieście na każdym kroku, amatorzy kawy spędzą czas w klimatycznych kawiarenkach, a turyści lubiący dobrze zjeść kupią obiad w atrakcyjnej cenie!

Artykuł ten jest zaproszeniem do odwiedzenia tego niesamowitego miasta, pełnego niespodzianek i wartego zobaczenia o każdej porze roku! Czy jesteś ciekawy, co odkryjesz na swojej wycieczce do Lwowa?

Kresy Wschodnie stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem polskich turystów. Dla niektórych jest to podróż sentymentalna do miejsc, w których mieszkali dawniej ich bliscy, część osób, znudzona typowymi wczasami w ciepłych krajach przy basenie, poszukuje destynacji mniej obleganych i oferujących alternatywną ofertę, a część turystów po prostu poszukuje nowych, tanich destynacji.

Lwów – otwarty na świat!Jak więc zaplanować urlop na Ukrainie?

Na rynku istnieje wiele biur podróży oferujących mniej, lub bardziej atrakcyjne wycieczki na Ukrainę. Niektóre oferty to typowe kilkudniowe objazdówki, jednak zdarzają się także perełki, np. wyjazd do Czarnobyla, rejsy po Dniestrze, czy wypoczynek nad Morzem Czarnym. Osoby, które nie chcą zdawać się na biuro podróży, chcące spędzać czas tak, jak chcą i gdzie chcą, mogą zorganizować wyjazd na Ukrainę na własną rękę. Tutaj również jest kilka możliwości do wyboru – można wybrać się na urlop własnym autem, lub pociągiem, czy samolotem i na miejscu wynająć auto i zwiedzać kraj na własną rękę, bez ograniczających, sztywnych planów, jakie obowiązują turystę podczas wycieczek zorganizowanych przez biuro podróży.

Jakie formalności należy spełnić przed wyjazdem?

Wybierając się na Ukrainę nie potrzebujemy wizy, wystarczy, że na granicy wylegitymujemy się ważnym paszportem. Każda osoba przekraczająca granicę otrzyma tzw. dokument migracyjny, umożliwiający legalny pobyt na terenie kraju przez okres 90 dni. Dokument ten należy zachować do czasy wyjazdu z Ukrainy, ponieważ w przypadku jego braku celnicy mogą nałożyć karę pieniężną. Ponadto, przed wyjazdem warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym w celu sprawdzenia, czy nie wymagane są dodatkowe szczepienia. Przed wyjazdem warto też wymienić gotówkę na ukraińską hrywnę, aby uniknąć kosztów podwójnego przewalutowania, zabierając z Polski np. euro, czy dolary. Wiele banków, czy kantorów internetowych umożliwia wymianę złotówek na hrywny.

Wycieczki na Ukrainę, dotąd stanowiące niszę turystyczną, stanowią niezwykle ciekawą alternatywę. Ukraina bowiem to kraj o niezwykle bogatej historii, kulturze, pełen wyjątkowych zabytków, słynący z niesamowitej serdeczności mieszkańców. Ukraina ma wiele do zaoferowania, począwszy od plażowania nad Morzem Czarnym, przez zwiedzanie ciekawych miejscowości, muzeów i miast, do wycieczek gwarantujących dreszczyk emocji, np. wyjazd do Czarnobyla.