Mikrofaktoring – sposób na lepszą płynność finansową małej firmy

Mikrofaktoring – sposób na lepszą płynność finansową małej firmy

Czy zdarzyło Ci się, że opóźnienie w spłacie faktury przez kontrahenta znacznie zaburzyło płynność finansową Twojej działalności? Prowadzisz biznes w branży, w której powszechne jest stosowanie wydłużonych terminów płatności? Sprawdź usługę polegającą na faktoringu, która dzisiaj dostępna jest również dla mikro i małych firm.

Na czym polega mikrofaktoring?

Faktoring jest usługą, dzięki której możliwe jest finansowanie faktur. Pozwala ona na łatwe uzyskanie pieniędzy z wystawionej dopiero faktury, jeszcze zanim opłaci ją kontrahent lub klient. Dzięki temu faktoring pozwala na prostsze prowadzenie działalności bez ryzyka poważnych zatorów płatniczych.

Bardzo często faktoring jest kojarzony z usługami skierowanymi do firm większych. Czy faktoring klasyczny tylko dla dużych firm jest dzisiaj dostępny? Teraz jest on oferowany również dla mniejszych przedsiębiorstw, także tych działających w skali mikro. Określany jest on jako mikrofaktoring.

Usługa jak mikrofaktoring dostępna jest w ofercie firm faktoringowych dopiero od niedawna, ale już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Mogą skorzystać z niej firmy o mniejszych obrotach rocznych, na przykład do 1-3 milionów złotych zależnie od wybranej oferty.

Co ważne, bardzo często nie stosuje się minimalnych limitów kwoty faktury i obrotów rocznych, co powoduje, że jest to korzystna oferta również dla firm mniejszych, które nie obracają tak wysokimi kwotami.

Co można zyskać przez mikrofaktoring?

Aktualnie faktoring dla małych firm jest ofertą wzbudzającą dużą ciekawość w sektorze MŚP. Jakie są najważniejsze zalety związane z wybraniem usług faktoringowych?

– Błyskawiczny dostęp do gotówki – firma faktoringowa może wypłacić ją już w ciągu 24 godzin.- Utrzymanie płynności finansowej – dzięki temu możliwe jest łatwiejsze finansowanie wydatków, między innymi opłacanie rachunków, zakup materiałów.- Prosty dostęp do usługi – wiele firm umożliwia finansowanie przez internet, dlatego w celu uzyskania wypłaty trzeba jedynie przekazać fakturę online.- Rosnący limit finansowania – wiele firm pozwala również na podwyższenie limitu finansowania wraz z wyższą sprzedażą, więc oferta ta jest bardzo elastyczna.

Warto również wskazać, że mikrofaktoring jest usługą, która dostępna jest na uproszczonych zasadach, dlatego też nie przeprowadza się wtedy złożonej analizy finansowej przed jej uruchomieniem. To powoduje, że można skorzystać z niego bardzo łatwo i szybko.

Wobec tego mikrofaktoring to bardzo dobry wybór dla mniejszych firm, którym zależy na utrzymaniu optymalnej płynności finansowej!