Na co zwrócić uwagę wybierając firmę odszkodowawczą?

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę odszkodowawczą?

Każde zdarzenie drogowe, którego jesteśmy uczestnikiem, jest bardzo traumatycznym przeżyciem. Bez względu na to, czy byliśmy osobą poszkodowaną czy też sprawcą, kosztuje nas to wiele nerwów, czasu a i również pieniędzy. Dlaczego pieniędzy, skoro byliśmy poszkodowanymi i zgodnie z prawem powinniśmy otrzymać odpowiednie odszkodowanie od ubezpieczyciela? Coraz częściej ubezpieczyciele zaniżają wartość odszkodowania. Proceder ten jest dość powszechny głównie ze względu na fakt, iż mało kto decyduje się walczyć z firmą ubezpieczeniową o zwiększenie świadczenia. Warto jednak zastanowić się nad alternatywą w postaci firmy odszkodowawczej XPRIME, która zajmuje się odkupem zaniżonych odszkodowań OC, przeważnie za znacznie wyższą kwotę. Na rynku powstaje coraz więcej firm świadczących tego typu usługi. W jaki sposób wybrać firmę, która zaoferuje nam najlepszą propozycję? Na co zwrócić uwagę wybierając firmę odszkodowawczą?

Wartość odkupu odszkodowania

W całym procesie niewątpliwie najważniejszą kwestią jest dla nas wartość odszkodowania, jaką może nam zaproponować firma odszkodowawcza w zamian za sprzedaż roszczenia do odszkodowania. W wielu firmach zajmujących się tego typu aktywnością, bez problemu możemy bez żadnych opłat wnioskować o sprzedaż roszczenia. Niezbędne będzie podanie szczegółów zdarzenia a firma po przeanalizowaniu wszelkich ewentualności i oszacowaniu szans na odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela zaproponuje nam sprzedaż tego roszczenia za konkretną, w większości przypadków wyższą kwotę niż ta, którą zaproponował ubezpieczyciel. Warto więc rozejrzeć się na rynku i wybrać tę firmę, która zdecyduje się na zapłacić najwięcej.

Formalności związane z odkupieniem odszkodowania

Kolejną kwestią, którą warto zweryfikować jest ścieżka od złożenia wniosku do wypłaty środków na nasze konto. Formalności powinny trwać jak najkrócej, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy firma w jasny sposób przedstawia poszczególne etapy związane z nabyciem roszczenia do odszkodowania. Oczywiście wszystkie firmy powinny mieć podobne standardy, czyli wysłanie wniosku, przesłanie wszelkich dokumentów związanych ze zdarzeniem, analiza firmy i decyzja. Jednak sięgając po opinie różnych firm, w łatwy sposób możemy sprawdzić, jak długo firma każe nam czekać na podjęcie decyzji bądź wypłatę świadczenia.

Te dwie kwestie są dla nas kluczowe w procesie sprzedaży roszczenia do ubezpieczenia. Jeśli obie te kwestie okażą się zadowalające w przypadku konkretnej firmy, możemy z czystym sumieniem zdecydować się na skorzystanie z ich usług.