Najważniejsze punkty w regulaminie strzelnicy GoToShoot

Najważniejsze punkty w regulaminie strzelnicy GoToShoot

Strzelectwo to sport, który zyskuje na popularności wśród dorosłych i młodzieży. Ćwiczy nie tylko celność, ale też precyzję i opanowanie, a także może być świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Regulaminy strzelnic są dobrze opracowane i szczegółowe, i wymagają odpowiedniego zachowania i przestrzegania zasad, według których można ćwiczyć. Dzięki temu strzelectwo to także bardzo bezpieczna rozrywka. O czym warto szczególnie pamiętać, jeśli chcemy cieszyć się nią w odpowiedzialny sposób?

Regulamin strzelnicy GoToShoot

Każdy użytkownik strzelnicy musi zapoznać się z jej regulaminem i ściśle przestrzegać jego postanowień. W przeciwnym razie może stanowić zagrożenie dla siebie i innych sportowców czy osób ćwiczących! Do wejścia na strzelnicę nie jest potrzebne pozwolenie na broń, co nie oznacza, że nie trzeba rozsądnie podchodzić do tematu broni. Na szczęście na każdej strzelnicy pomocą służą wykwalifikowani instruktorzy, którzy nie tylko pomogą w ćwiczeniach, ale także jasno wytłumaczą regulamin i ewentualne wątpliwości. Warto pamiętać szczególnie o poniższych punktach regulaminów. Dzięki temu strzelanie będzie będzie nie tylko fascynującą, ale też bezpieczną rozrywką.

Najważniejsze punkty regulaminu

  • Przestrzegaj poleceń obsługi. Osoby pracujące na strzelnicy to wykwalifikowani fachowcy. Nie tylko pomogą Ci miło spędzić czas i opanować strzelanie, ale też są odpowiedzialni za bezpieczeństwo Twoje i innych użytkowników. Zawsze słuchaj ich uwag i instrukcji.
  • Nie baw się bronią. To podstawowa zasada, o której wiedzą nawet najmłodsi użytkownicy. Żadna broń, nawet nienaładowana, nie może być kierowana w stronę innych użytkowników strzelnicy. Nie wymachuj nią i nie próbuj strzelać w miejscach innych niż wyznaczone.
  • Trzymaj się swojego toru i nie wychodź na inne tory. Każda osoba ćwicząca na strzelnicy pracuje na własnym torze. Wchodzenie na sąsiednie tory może grozić postrzeleniem! Nie przechodź przez nie i ćwicz na wyznaczonym dla ciebie torze. Nie kręć się także niepotrzebnie w ich sąsiedztwie – osoby towarzyszące powinny pozostać w specjalnie wyznaczonych miejscach.
  • Nie oddawaj broni innym osobom. Jesteś odpowiedzialny za broń, z której ćwiczysz. Nie oddawaj jej osobom postronnym, znajomym, a przede wszystkim dzieciom. Każda osoba, która dostaje broń, musi otrzymać pozwolenie instruktora strzelnicy i bezwzględnie zapoznać się z regulaminem użytkowania.
  • Bądź trzeźwy. Alkohol czy inne używki nie wchodzą w grę, jeśli masz zamiar korzystać ze strzelnicy. Będąc “pod wpływem”, stwarzamy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników. Jeśli obsługa zauważy, że klienci korzystali z substancji odurzających, może nie tylko wyprosić ich z obiektu, ale także w ogóle zakazać wstępu w przyszłości.

O czym jeszcze pamiętać?

Będąc na strzelnicy, szczególnie pierwszy raz, nie wahaj się zadawać pytań instruktorom. Przy obcowaniu z bronią nie ma niemądrych pytań, a odpowiedzialność i bezpieczeństwo są najważniejsze. Dobrze wyszkolona, specjalistyczna obsługa odpowie na pytania w nieoceniający sposób i pozwoli cieszyć się strzelaniem wszystkim użytkownikom strzelnicy.