Pielęgnacja ciała – jak dbać o skórę?

Pielęgnacja ciała – jak dbać o skórę?

O ciało należy dbać cały rok a ono odwdzięczy nam się zdrową i lśniącą skórą, błyszczącymi włosami i zdrowymi paznokciami. W dbaniu o skórę najważniejsza jest systematyczność i “nieodpuszczanie” sobie. Najlepiej jest poprzez konsekwentne działanie wytworzyć w sobie takie nawyki, które zadziałają poczuciem winy i pokonają lenistwo, zmęczenie czy zwykłe zaniechanie. 

Jak dbać o skórę? 

Jednym z pierwszych zaleceń wskazywanych przez profesjonalistów jest unikanie bezpośrednio działającego na skórę słońca. Ma to znaczenie nie tylko kosmetyczne, ale i zdrowotne. Dlatego, szczególnie podczas upalnych dni lata, należy zadbać o krem z filtrem, a leżąc na plaży wielokrotnie nakładać na ciało kremy o wysokim faktorze. Ono i tak delikatnie nabierze złotej barwy. Na szczęście mocno opalona skóra u kobiet w połączeniu z kapiącym z twarzy makijażem jest już mocno passe i nie warto nawiązywać całą sobą do przeszłości. 

Prysznic czy kąpiel?

Zdecydowanie prysznic, chociaż miło jest zanurzyć się w kąpieli z pianą, szczególnie podczas mroźnych dni. Zdrowszy dla naszej skóry z pewnością jest prysznic, a poza tym wymaga mniej czasu i zużywa się znacznie mniej wody. Do codziennego prysznica warto też starannie dobrać produkty myjące. Rynek oferuje tu niezliczone ich ilości, włącznie z kosmetykami naturalnymi, z pewnością po kilku testach trafimy na produkt optymalny. Warto sprawdzić ofertę sklepu https://naturalniewloskie.pl/ , który oferuje kosmetyki naturalne z Włoch.

Nawilżanie skóry 

Większość osób po każdej kąpieli odczuwa suchość skóry i to bez względu na jakość produktów do mycia. Dlatego warto wypracować w sobie nawyk nakładanie balsamów na ciało po każdej kąpieli. Na rynku można znaleźć cały zbiór balsamów, kremów, śmietanek do ciała. Różnią się one konsystencją i oczywiście składem. Stosując te produkty dobrze jest różnicować je w zależności od pory roku, latem używać te o lżejszej strukturze, bardziej nawilżające, zimą, gdy nasza skóra jest przesuszona praktyczniejsze będą balsamy nieco cięższe, bogate w lipidy, nawilżające, ale też odżywiające skórę i łagodzące ewentualnie jej świąd powstały z nadmiernego wysuszenia. 

Peelingi do ciała i twarzy

Peelingi to doskonały sposób na nadanie skórze ciała świeżego i młodzieńczego wyglądu. Złuszczanie naskórka ma za zadanie pobudzenie skóry do działania, nadanie jej nowej energii. Skrub można zrobić samodzielnie w domu, można też wybrać go z ogromnej grupy produktów znajdujących się na półkach sklepowych czy online. Warto wykonać taki zabieg raz w tygodniu, pamiętając o tym, aby do twarzy użyć produktu specjalnie do tego przystosowanego.