Płyty winylowe – gdzie sprzedać?

Płyty winylowe - gdzie sprzedać?

Niektóre osoby posiadają jeszcze w swoim asortymencie płyty winylowe, ale często zapada wtedy decyzja o ich sprzedaży. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ w dzisiejszych czasach mało która osoba słucha jeszcze płyt winylowych. Jeśli ktoś chce zarobić na nich trochę pieniędzy, powinien jak najszybciej udać się do najbliższego antykwariatu, ponieważ to właśnie w takich miejscach skupuje się stare płyty winylowe. Nie można jednak oczekiwać za nich niewyobrażalnych pieniędzy, ponieważ z reguły otrzymuje się za takie płyty kilkadziesiąt złotych chyba, że są to poszukiwane klasyki lub też płyty są naprawdę rzadkie. Wtedy można oczekiwać na spory zarobek, ale udając się do antykwariatu ma się pewność tego, że takich płyt dana osoba się pozbędzie.

Sprzedaż internetowa

Kolejnym pomysłem na pozbycie się starych płyt winylowych jest oczywiście sprzedaż internetowa, na co decyduje się obecnie coraz szersza grupa osób. Przez Internet wszystko można wystawić na sprzedaż, a po kilku chwilach na pewno odezwie się zainteresowana osoba, która będzie chciała zakupić płytę winylową, bo np. je kolekcjonuje. Oczywiście nie można wtedy przesadzać z ceną, ponieważ może to odstraszyć potencjalnych nabywców. Istnieją też specjalne skupy, w których można sprzedawać takie płyty, więc na pewno nie jest to trudne. Wystarczy poszperać trochę w Internecie i wyszuka się w swoim mieście miejsca, w których takie płyty można sprzedać i jednocześnie trochę pieniędzy sobie dorobić. Takim przykładem dla Warszawy jest antykwariat Amicus – https://www.antykwariat-amicus.pl/skup-plyt-winylowych/. Zwykle takie płyty stoją zakurzone na półkach domowych, dlatego też warto niekiedy podjąć decyzję o ich sprzedaży, ponieważ można tym samym sprawić radość innym osobom, którzy poszukują danych płyt od wielu miesięcy i nie wiedzą skąd mają je kupić.

Aukcje internetowe

Płyty winylowe można sprzedawać także na aukcjach internetowych. Jest to chyba najkorzystniejsza opcja pod kątem finansowym dla właścicieli płyt winylowych, ponieważ właściciel sam ustawia początkową sumę na aukcji, której żąda od klientów. Wtedy też to klienci dochodzą do głosu i licytują wybrane płyty do takiej ceny, jaka będzie im odpowiadała. Jeśli np. kilka osób będzie zainteresowanych daną płytą winylową ma się wtedy duże szanse na to, że stawka wzrośnie do zadowalającej kwoty, dlatego też warto zdecydować się na takie posunięcie. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie ustawiać zbyt dużej kwoty początkowej w licytacji, ponieważ wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że do licytacji nie dołączy żaden klient, a płyta winylowa pozostanie we władaniu jej właściciela.