Rzeszów – miasto z wieloma miejscami pracy dla specjalistów!

Rzeszów – miasto z wieloma miejscami pracy dla specjalistów!

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego. Jest to miasto, które od kilku lat prężnie się rozwija zarówno pod względem turystycznym, jak i gospodarczym. Określany jest on niekiedy także “Miastem Innowacji”, gdyż władze stawiają na nieustanny rozwój oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko podnoszą standard życia mieszkańców, ale również przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy. Rzeszów i otaczające go miejscowości są idealnym miejscem do znalezienia wymarzonej posady zwłaszcza dla różnego rodzaju specjalistów —> oferty pracy.

Dolina Lotnicza szansą na rozwój kariery

Rzeszów jest przede wszystkim sercem Doliny Lotniczej zlokalizowanej w tej części Polski. Region ten obfituje bowiem w firmy związane z lotnictwem, ośrodki naukowo-badawcze oraz bogate zaplecze edukacyjne i szkoleniowe. Dostarczają one produkty i usługi związane z lotnictwem do najbardziej wymagających klientów na całym świecie. W ramach rozwoju Doliny Lotniczej w Jasionce, niewielkiej miejscowości położonej koło Rzeszowa powstał Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis. Obecnie na jego terenie działa ponad 40 firm oferujących miejsca pracy dla specjalistów z wielu branż. Nieustannie potrzebni są tu technolodzy, technicy, automatycy, specjaliści ds. logistyki, pracownicy biurowi, operatorzy CNC i wielu innych.

Największymi firmami, które zatrudniają pracowników na terenie Rzeszowa oraz w najbliższej okolicy są: Asseco, dostarczające nowoczesne rozwiązania informatyczne, Pratt&Whitney produkujący komponenty do silników lotniczych, a także BorgWarner specjalizujący się w wytarzaniu turbosprężarek oraz innych elementów wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym.

Miasto wielu możliwości

Bardzo szybko rozwija się także drugi ośrodek gospodarczy zlokalizowany w Dworzysku. To właśnie tutaj swoje oddziały zdecydowały się otworzyć takie firmy, jak m.in. Raben Logistics Polska Sp. z o.o., Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o., Konsorcjum Stali S.A., Ziaja Sp. z o.o.. Regularnie w rejonie tym otwierają się także nowe przedsiębiorstwa, które wraz ze swoim dynamicznym rozwojem potrzebują nowych pracowników. Rzeszów i najbliższe okolice tego miasta są więc świetnym miejscem do tego, aby podjąć i rozwijać swoją karierę. Dzięki nieustannemu rozwojowi tego obszaru zapotrzebowanie na różnego rodzaju specjalistów w każdej praktycznie branży będzie ciągle rosnąć. Oprócz miejsc pracy w największych firmach zatrudnienie w Rzeszowie znaleźć mogą również specjaliści z branży budowlanej czy transportowej. Jest to również miasto, w którym na brak zatrudnienia nie narzekają informatycy oraz osoby związane z branżą IT. Sprawdź różne oferty – praca Rzeszów.