Serwery – gdzie możemy się z nimi spotkać?

Serwery – gdzie możemy się z nimi spotkać?

Serwer to słowo, które każdy kiedyś słyszał. Niekoniecznie jednak wiadomo, do czego służy, jak działa i gdzie można się z nim spotkać. Co dla wielu może wydawać się zaskoczeniem – serwer to coś z czym spotykamy się CODZIENNIE. Tak- codziennie. Na przykład podczas surfowania w sieci, dokonywania płatności on-line czy odbywania videorozmowy. Te wszystkie czynności nie byłyby możliwe gdyby nie serwer.

Serwer – jaką markę warto wziąć pod uwagę?

Jeśli kiedykolwiek wcześniej rozglądałeś się w sieci i czytałeś coś na temat serwerów już zapewne wiesz, która marka jest w tej branży niekwestionowanym liderem. Tak jest – to Dell. Można śmiało powiedzieć, że jest on niczym Mercedes pośród innych marek samochodów. Oferuje szeroki asortyment związany z serwerami dostosowanymi do różnych firm i organizacji. Nie tylko Internet korzysta z ich serwerów. Korzystają z nich również sądy, szpitale, szkoły, urzędy, prokuratura oraz inne miejsca, które opierają się na dużej ilości danych. Danych ściśle tajnych, których trzeba strzec. Można sobie tylko wyobrazić jakie konsekwencje wynikłyby, gdyby jakiekolwiek informacje sądowe ujrzały światło dzienne.

Serwery – jaki model warto wziąć pod uwagę?

Serwery – gdzie możemy się z nimi spotkać?Tutaj wybór jest naprawdę ogromny. Warto poprzeglądać ofertę i wybrać coś dopasowanego indywidualnie pod rodzaj działalności, któremu serwer ma służyć. Jeśli chodzi o dobry serwer w dobrej cenie warto przyjrzeć się serwerom Dell. I tu na przykład polecamy:

Serwer Dell R440 – charakteryzuje się niezwykłą wydajnością i gęstością w skalowanym systemie komputerowym. Jako najnowszy serwer czternastej generacji posiada procesor Intel Xeon SP, który umożliwia wzrost przepustowości o nawet 50%. Ponadto R440 posiada pamięć masową łączącą szybkie dyski SSD i NVMe PCIe.

Serwer Dell R6415 – daje możliwość zmiany od standardowych procesów, które oferowane były w innych wersjach tych urządzeń. Jakie to zmiany? W tym modelu zastosowano chmury hybrydowe, aplikacje typu Big Data i vSAN (virtualized Storage Area Network). Jego parametry i ciekawe rozwiązania skłaniają do zakupu właśnie tego urządzenia.

Gdzie nabyć serwer?

Wiele ciekawych propozycji, szczególnie od firmy Dell oferują dobre serwery. Można tam szczególnie przyjrzeć się poszczególnym modelom, poczytać o ich zastosowaniu, parametrach oraz innych cechach charakterystycznych.