Studia w Holandii

Studia w Holandii

Ostatnimi czasy studia w Holandii cieszą się niesamowicie wielką popularnością. Nic dziwnego! Amsterdam, Rotterdam, Haga, Haarlem, to tylko niektóre z holenderskich miast, w których możesz znaleźć swój wymarzony kierunek studiów i nie tylko

Holandia słynie z wysokiego poziomu życia, a obecności siedzib zarówno rządowych jak i tych królewskich, czynią z tego kraju tętniące życiem serce Europy. Ponadto położenie geograficzne Niderlandów i sąsiedzi tacy jak Belgia, Niemcy czy Wielka Brytania, czynią ten kraj jeszcze bardziej atrakcyjnym pod względem turystycznym. Warto zaznaczyć, że weekendowy wypad z Amsterdamu do Paryża też jest możliwy i zajmie niewiele czasu – tylko godzinę i dwadzieścia minut bezpośrednim lotem! Holandia to zatem prawdziwe okno na świat! A jak sprawa ma się tam ze studiami? Równie niesamowicie! Bo pomimo tego, że Niderlandy nie są krajem anglojęzycznym to liczyć tam możemy na 475 kierunków na poziomie licencjackim oraz 1225 kierunków magisterskich w pełni prowadzonych w języku angielskim! Zaskoczony?

Kierunki studiów

Holandia na ten moment to jedyny kraj w Europie prowadzący nauczanie wyższe w pełni w języku angielskim, dlatego też, jest to tak chętnie obierana destynacja przez międzynarodowych studentów. Ponadto warto zaznaczyć, że ponad 90% holenderskiego społeczeństwa zna ten język praktycznie na poziomie biegłym, co oznacza, że komunikacja nie będzie tam stanowić żadnego problemu! Jak już wspomnieliśmy liczyć tam możemy na dosłownie setki kierunków dających nam wiele możliwości. Ich przykładami są między innymi: Crossmedia design, Architecture, Cultural Anthropology and Development Sociology, Information and communication technology – Software engineering, Liberal Arts and Sciences, International Equine Business Management, Fashion Design – czy są to opcje o jakich nawet Ci się nie śniło? W Holandii Twój sen może stać się rzeczywistością! Znajdziesz tam bardzo niszowe, interesujące kierunki, które w przyszłości zapewnią Ci wiele perspektyw zawodowych.

Międzynarodowe staże

Niderlandy stawiają bardzo mocno na międzynarodowe wykształcenie, co oznacza, że na 99% będziesz mógł liczyć na wymianę studencką lub staż w międzynarodowej firmie! Nauczanie w tym kraju jest bardzo praktyczne, co oznacza, że swoje umiejętności będziesz zdobywać pracując lub wykonując prawdziwe ”casy” zaproponowane przez holenderskich pracodawców jak i ich firmy – ten model nauki nazywa się ”real case study”. W ten sposób nauczysz się prawdziwej pracy w swoim zawodzie, a nie tylko suchej teorii! Ponadto w Holandii możesz liczyć na kierunki, które zrobią z Ciebie prawdziwego obywatela świata! W jaki sposób? Przykładowo:

Uczelnia -Avans University of Applied Sciences oferuje kierunek Bachelor International Business and Management Studies. W ramach tego kierunku skorzystać możesz z możliwości tak zwanego Dual Degree i 2 lata spędzić na uczelni w Holandii, natomiast na 2 kolejne lata wyjechać do jednej z 5 uczelni w następujących państwach: Włochy, Niemcy, Francja, Bułgaria czy nawet Meksyk. Więc po 4 latch nauki, nie dość, że otrzymasz 2 dyplomy, to będziesz mógł pochwalić się mieszkaniem już w dwóch krajach – być może nawet na innym kontynencie. Coś takiego robi wrażenie! Dodatkowo Avans University jest naszą uczelnią partnerską, z czego jesteśmy bardzo dumni, więc na ten kierunek możemy Ci pomóc zaaplikować zupełnie bezpłatnie!

Stypendia

Poza wszystkimi wcześniej wymienionymi zaletami jakie Holandia oferuje przyszłym studentom, nie wolno zapominać o kwestii finansowej. Na ten moment Niderlandy jako jeden z niewielu krajów w Europie oferuje bardzo ciekawy system finansowania studiów. W tym momencie warto zaznaczyć, że studia zarówno na poziomie licencjackim jak i magisterskim kosztują 2300 euro za rok. Nie jest to duża kwota biorąc pod uwagę tak wysoką jakość nauczania, ale z pomocą rządu holenderskiego możemy ją znacznie obniżyć! Dla wszystkich pierwszorocznych studentów chcących rozpocząć swoje studia licencjackie, rząd Holenderski obniża czesne i podczas pierwszego roku prosi o zapłatę tylko 50%  całej kwoty. Ponadto spełniając szereg warunków, które spełnia praktycznie każdy, liczyć możemy na comiesięczny bezzwrotny grant w wysokości 400 euro, bezpłatną kartę miejską oraz możliwość skorzystania z bardzo przystępnej pożyczki, pozwalającej pokryć nasze koszty utrzymania się podczas studiów.

Aplikacja z Eduworld

Kolejną ciekawostką jest fakt, że matury nie zawsze są brane pod uwagę podczas procesu rekrutacji w Holandii. Wiele zależy od kierunku oraz uczelni na jaką się zdecydujemy, ale niezależnie od tego musimy być świadomi, że w Niderlandach bardzo mocno będą patrzeć na naszą MOTYWACJĘ. Co skłania Cię do studiowania tego kierunku? Dlaczego zdecydowałeś się na tę uczelnię, a nie inną? Co wniesiesz swoją osobą do naszego programu? Jakimi osiągnięciami możesz się pochwalić? To tylko przykładowe z wielu pytań, z jakimi możesz się spotkać podczas procesu aplikacji, który jest dość skomplikowany. Dlatego tak ważne jest, aby przygotować swoją aplikacją nienagannie! Pamiętajmy, że do Holandii aplikują studenci z całego świata, więc konkurencja jest naprawdę spora. Dobrze przygotowane CV, list motywacyjny czy sprawne przejście interview może zapewnić Ci miejsce na wymarzonej uczelni! A my pomożemy Ci się do tego przygotować! Z Eduworld zbudujesz swoją aplikację, która wyróżni Cię na tle innych kandydatów i niesamowicie zwiększy Twoje szanse w dostaniu się na studia w Holandii.