Tapeta ścienna 3d – efekt głębi

Tapeta ścienna 3d - efekt głębi

Jeśli planujesz odnowienie swojego pokoju, wyremontowanie lub dodanie w nim jakiegoś ciekawego elementu, dobrym wyborem dla ciebie będzie tapeta ścienna 3D. Dowiedz się czym jest tapeta 3D oraz dlaczego warto postawić właśnie na nią.

Co to tapeta 3D?

Tapeta ścienna 3D to tapeta, której nadruk daje wrażenie głębi. Patrząc na nią mamy wrażenie, że obraz na niej przedstawiony jest prawdziwy, trójwymiarowy. Istnieją różne modele tapet 3D. Bardzo często przedstawiają klimatyczne uliczki lub ulice miast. Nie mniej można znaleźć wiele tapet 3D z nowoczesnymi wzorami, które także są przedstawione w trójwymiarowy sposób. Tapety 3D można znaleźć w niezliczonej ilości nadruków, stylów i kolorów.

Zalety tapety 3D

Tapeta dla małych i dużych pomieszczeń.

Zaletą, którą mają tapety 3D https://innetapety.pl/tapety-z-efektem-3d, a nie mają inne rodzaje tapet ściennych, jest wrażenie głębi, które nadają pomieszczeniu. Trójwymiarowy wzór optycznie je powiększa, ponieważ oko odbiera obraz przedstawiony na nadruku jako część pokoju. Taki efekt jest szczególnie duży, jeśli tapeta przedstawiana przykład tunel, który stylem pasuje do wystroju pomieszczenia. W takim przypadku tapeta ścienna 3D będzie idealnym rozwiązaniem dla małych przedpokoi, w których najczęściej nie da się wygospodarować miejsca na ozdoby.

Tapety 3D mogą powiększać małe pomieszczenia, nie zmienia to jednak faktu, że najlepsze efekty daje tapeta z większej odległości. Z tego powodu nadaje się do każdej wielkości pokoju.

Uniwersalność

Różnorodność wzorów tapet trójwymiarowych, sprawia, że mogą one być wykorzystywane zarówno w nowoczesnych wystrojach jak i klasycznych. Włoska uliczka przedstawiona na tapecie może nadać ciepłego klimatu. Futurystyczne wzory dodają pokojowi nowoczesności w bardzo unikalny i niebanalny sposób. Można je wkomponować w praktycznie każdy styl wystroju, znajdą odpowiednik w każdym rodzaju gustu. Jeśli jednak na stronach internetowych lub w sklepach nie ma wymarzonej tapety, warto pamiętać, że wiele sklepów wykonuje takowe na zamówienie. Ponadto Tapety 3D nie są tak popularne jak klasyczne tapety lub chociaż zwykłe fototapety. Z tego powodu twoje wnętrze wyróżni się spośród innych.

Inne zalety

Fototapety 3D są stosunkowo wytrzymałe. Większość tapet ściennych 3D wytrzymuje nawet dziesięć lat, a ich kolory nie blakną z wiekiem.  Spełniają wymogi bezpieczeństwa w przypadku pożaru, przepuszczają powietrze, dlatego można ich użyć nawet w pokojach małych dzieci. Nie niszczą się pod wpływem wilgoci, temperatury czy brudu. Wszelkie zabrudzenia można z nich zmyć.