Tarnowo Podgórne – sport i rekreacja

Tarnowo Podgórne - sport i rekreacja

Tarnowo Górne to malownicza wieś sołecka, która zlokalizowana jest w zachodniej Polsce. Województwo Wielkopolskie, w którym się znajduje zaliczane jest do aglomeracji poznańskiej. Swój rozwój wieś zapoczątkowała w XIII i XIV wieku, kiedy to była własnością rycerskiego rodu Zarembów. Następnym etapem rozwoju było przejście na własność Andrzeja, biskupa poznańskiego.

W Tarnowie Podgórnym swoją siedzibę ma zespół sportowy – drużyna kolarska GKS Tarnovia. Pomimo swojej wielkości, w mieście rozwinięta jest struktura sportowa. Nowoczesne obiekty sportowe, którymi może poszczycić się Tarnów Podgórny to między innymi stadion piłkarski lokalnej drużyny, hala sportowa z trybunami czy kręgielnia. Wolny czas można spędzić w lokalnej kręgielni klasycznej czy aquaparku Tarnowskie Termy. Jest to nowoczesny obiekt, który został oddany do użytku w 2015 roku. Termy posiadają baseny solankowe, które wykorzystują wodę z pobliskiego odwiertu, a woda termalna wydobywana jest z głębokości ponad 1200 metrów. Dodatkowo w obiekcie znaleźć można nowoczesny klub fitness – Piwnica Pod Termami. Lokalni mieszkańcy i turyści wolny czas zagospodarować mogą poprzez grę na kompleksie boisk tartanowych z kortami tenisowymi.

Tarnowo Podgórne może poszczycić się również pierwszym w Wielkopolsce profesjonalnym, krytym lodowiskiem, które jest pełnowymiarowe! Lekka konstrukcja, dobre nagłośnienie i bogate zaplecze socjalne to atuty tego miejsca. Sezon zaczyna się w listopadzie i kończy w marcu, a do dyspozycji odwiedzających oddany jest bezpłatny parking.

Tarnowo Podgórne – miejscowość specjalistów

W miejscowości możemy znaleźć wielu fachowców, którzy w dzisiejszym świecie są na wagę złota. W Tarnowie Podgórnym spotkamy budowlańców, stolarzy, hydraulików, elektryków i murarzy. Szczególną ofertą posiada geodeta, który swoją działalność prowadzi w poznaniu, a usługi geodezyjne świadczy na terenie województwa Wielkopolskiego. Pełną ofertę certyfikowanego geodety znajdziecie pod linkiem: geodeta Tarnowo Podgórne.