TOP 3 lokaty bankowe

TOP 3 lokaty bankowe

Oszczędności są bardzo ważne w życiu człowieka. Dzięki nim ludzie są w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe na przyszłość. Dzięki oszczędnościom można także dokonywać w przyszłości inwestycji, dzięki którym nasz majątek może się powiększyć. Istnieje sporo instrumentów finansowych, dzięki którym można oszczędzać pieniądze, przy okazji je pomnażając.

Jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych przez ludzi instrumentów finansowych są lokaty oferowane przez banki. W Polsce działa mnóstwo banków zarówno krajowych, jak i zagranicznych, które oferują bardzo różne lokaty zarówno dla osób fizycznych, jak i dla przedsiębiorców.

Top 3 lokaty bankowe

Poniżej zostaną przedstawione trzy lokaty bankowe, które w naszej ocenie są aktualnie najbardziej korzystne (stan na sierpień 2018).

1. Lokata Nest Banku Witaj

Lokata ta jest oferowana już od pewnego czasu przez Nest Bank. Bank ten jest stosunkowo młodym bankiem, który powstał w wyniku połączenia dwóch innych banków. Oferuje dla nowych klientów bardzo interesujące lokaty. Ich oprocentowanie wynosi 4 % w skali roku. Bank oferuje nam dwie opcje. Można wziąć lokatę na 3 miesiące lub na 6 miesięcy. W przypadku lokaty na 6 miesięcy trzeba zapewnić wpływ gotówki na konto w postaci wynagrodzenia (min. 2500 zł) albo jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą musisz wpłacić na rachunek firmowy BIZnes Konto wpłacić min. 6000 i realizować z niego płatności do US lub ZUS. Limit wpłat wynosi 1000 zł do 10000 zł. Lokata jest jednorazowa i jest nie można jej przedłużyć. Środki z lokaty są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

2. Lokata Happy

Lokata Idea Banku. Bank ten od pewnego czasu także kusi nowych klientów dosyć wysoko oprocentowanymi lokatami. Lokata Happy jest na 4 % w skali roku. Limit wpłat wynosi od 500 zł do 20000 zł. Dużym plusem tej lokaty jest fakt, że nie trzeba zakładać konta osobistego w banku aby móc ją założyć. Warto wiedzieć, że po założeniu tej lokaty, gdy nie chcemy jej przedłużyć trzeba skontaktować się z bankiem i poinformować o tym. Przedłużenie automatyczne lokaty oznacza jej kontynuowanie po 3 miesiącach jednak na o wiele gorszym oprocentowaniu. Lokata jest tylko dla nowych klientów, nie ma jakichś dodatkowych haczyków. Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

3. Lokata Bezkarna w BGŻoptima

Bank BGŻoptima już od dłuższego czasu oferuje wysokooprocentowane lokaty. Oferuje lokatę na 3,5 % w skali roku. Jest to lokata na 3 miesiące, jest ona nieodnawialna. Lokatę mogę założyć jedynie nowi klienci banku. Limit wpłat wynos od 500 zł do 20000 zł. Tutaj także nie ma konieczności zakładania konta osobistego, lokatę można założyć bez konta w banku BGŻoptima. Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Lokatę można zerwać w dowolnym momencie jej trwania bez utraty wypracowanych odsetek.

Powyżej przedstawione lokaty to tylko 3 z wielu dostępnych na rynku. Warto rozejrzeć się szczegółowo jeżeli chcemy przeznaczyć nasze oszczędności na lokatę bankową. Powyższe lokaty to na pewno jedne z najkorzystniejszych na rynku ale są one na stosunkowo małe kwoty. Więcej propozycji znajdziesz na witrynie internetowej.