Torby na uczelnie – co powinna posiadać torba dla studenta?

Torby na uczelnie - co powinna posiadać torba dla studenta?

Studenckie życie, studencka torba

Okres studiów to bardzo wyjątkowy czas w życiu młodego człowieka, gdzie czas gwałtownie przyspiesza, a obowiązków nagle przybywa w porównaniu z tym, co zastaliśmy będąc w szkole średniej. Wśród wielu gadżetów, towarzyszących w trakcie studenckiego życia, bardzo ważnym jest studencka torba, która musi nadążyć za tempem studiów i trybem codziennego dnia. Jak więc wybrać torbę szytą na miarę studenta?

Torba idealna dla studenta

Warto podczas poszukiwań idealnej, torby studenckiej, rozważyć jakie rzeczy zamierzamy w niej na co dzień nosić. Jeśli przykładowo – codziennie na zajęcia zamierzamy przynosić swojego laptopa lub jeśli jest to obowiązek nałożony z góry przez uczelnię – należy wybrać taką torbę, która bez problemu pomieści nasz komputer i jednocześnie da się zmieścić do niej jeszcze kilka innych, przydatnych rzeczy. Bez sensu jest nosić kilka toreb – osobną na laptopa, a osobną na inne studenckie rzeczy, gdyż jest to zwyczajnie niewygodne.

Odwrotnie jest w przypadku, jeśli na uczelnię zabieramy wyłącznie jeden zeszyt lub mały notatnik. Wtedy duża torba, ze sporą przegrodą na laptopa, jest zwyczajnie zbędna, gdyż torba mniejszych rozmiarów – zapewne lżejsza i bardziej poręczna – w zupełności nam wystarczy.

Torba powinna mieć także kilka kieszonek w których będziemy mogli odseparować  sprzęt elektroniczny (jak wspomniany laptop) od np. studenckiego śniadania – które bez wątpienia warto brać ze sobą na uczelnię. Dodatkowe kieszonki przydadzą się także na dokumenty i telefon oraz klucze, często dobra torba z odpowiednimi przegródkami, może zastąpić nawet portfel.

Torba dostosowana do stylu

W zależności od tego, czy na co dzień wybieramy sportowe ubrania, czy też gustujemy w bardziej eleganckich strojach – torba powinna być dostosowana do naszych potrzeb i upodobań. Jeśli na co dzień chodzimy raczej w luźnych ubraniach i trampkach – to elegancka torba z połyskującej, wypolerowanej skóry – raczej nie będzie do takiej stylizacji pasować. Tak samo, jeśli chodzimy w garniturze – to sportowa torba nie wtopi się w całą stylizację. Każdy student raczej ma świadomość tego jak wygląda jego garderoba i po jakie ubrania sięga najchętniej, dlatego wybierając torbę należy kierować się raczej tym, co mamy w naszej szafie.

Wybór studenckiej torby to ważna decyzja. Taka torba – jeśli będzie solidnie wykonana – powinna posłużyć nam na lata, być może nawet przetrwa z nami cały okres wspaniałej i jednocześnie ciężkiej przygody, jaką są studia. Warto więc jej wybór dobrze przemyśleć.