Tort weselny – Figurki, marcepany i inne dodatki

Różne dekoracja na tort weselny

Z całą pewnością żaden z nas nie potrafi wyobrazić sobie wesela bez tortu! Te wyjątkowe ciasto jest obowiązkowym punktem wszystkich ważnych oraz radosnych uroczystości w naszym życiu. Oczywiste więc, że nie może zabraknąć go również w dniu ślubu. Tort weselny to jednak coś znacznie więcej niż zwykły słodki wypiek. Musi on nie tylko rozpieszczać nasze podniebienia, ale również cieszyć oczy. Aby tak było, potrzebujemy odpowiednich dodatków. Jakie ozdoby to zatem strzał w dziesiątkę?

Najlepsze pomysły na dekorację tortu weselnego

Każda Para Młoda pragnie, aby dzień ich ślubu na zawsze zapadł w pamięci nie tylko im, ale również zaproszonym gościom. Nawet najmniejsza rzec musi zostać odpowiednio zaplanowana oraz przemyślana. Począwszy od wyboru sali weselnej, sukni ślubnej, obrączek, przez aranżację wnętrza i wybór kapeli muzycznej, a skończywszy na smakowitym i bogatym menu. A jeśli o jedzeniu mowa… największą atrakcją kulinarną jest zawsze tort! Co sprawi, że będzie on nie tylko wybornie smakował, ale również obłędnie wyglądał?

Figurki na tort weselny

Figurki na tort weselny stanowią doskonałą oraz niezbędną dekorację każdego ślubnego ciasta. Są one znane i popularne nie od dzisiaj, a ich różnorodność z roku na rok wzrasta. Obecnie jest w czym wybierać, ponieważ na rynku dostępne są ogromne ilości różnego rodzaju figurek tortowych. W tym bogactwie znajdziemy nie tylko klasyczne i romantyczne postacie Pary Młodej, ale również ich zabawniejsze odsłony. Ponadto, popularne są także łabędzie, obrączki oraz serca.

Gdzie kupić figurki na tort weselny? Inspiracji najlepiej szukać w internecie! Wiele firm oferuje pełne wyposażenie weselne, są również i takie, które specjalizują się w stricte wyrobach cukierniczych. Jedną z nich jest Pastry Creation. Ozdoby pastry to nowoczesne pomysły, które uświetnią niejedno wesele! Szeroki wybór można znaleźć tutaj: figurki na tort weselny.

Marcepany oraz słodkości do tortów

Tort to oczywiście masa słodkości. Często wybieranym rozwiązaniem są polewy marcepanowe lub ozdoby z niego wykonane, takie jak kwiaty, serca, a nawet figurki. A wszystko to, jest nie tylko piękne, ale również jadalne! Wśród innego rodzaju cukierniczych ozdób, dużą popularnością cieszą się także ozdobne posypki, dostępne w różnych kształtach oraz kolorach.

Romantyczne napisy jako opcja zdobienia tortu

W jaki  jeszcze sposób możemy ozdobić nasz tort weselny? Dekoracją, która regularnie wybierają nowożeńcy, są romantyczne Figurki na tort weselny oraz romantyczne napisy. Z łatwością znajdziemy nie tylko propozycje angielskie, takie jak “Love”, “Wedding”, ale również wersje polskie. Ponadto, możemy zdecydować się również, aby na naszym torcie znalazły się nasze imiona lub inicjały.