Zabiegi medycyny estetycznej po 40

Zabiegi medycyny estetycznej po 40

Zmiany hormonalne dotykają kobiety po 40 roku życia ze szczególną siłą. Organizm przygotowuje się do menopauzy, produkcja estrogenów spada, metabolizm powoli zwalnia. Wszystkie te ewolucje mają niebagatelny wpływ na kondycję kobiecej skóry, która w czwartej dekadzie życia staje się poszarzała, cienka i usiana siecią zmarszczek. Jednak na szczęście istnieje wiele sposobów, aby powstrzymać pęd uciekającego czasu, a medycyna estetyczna jest jednym z największych sojuszników w walce o młodzieńczy wygląd. Jakie zabiegi powinna rozważyć dojrzała kobieta, by cieszyć się gładką skórą na dłużej?

Peeling medyczny

Jeśli chcesz odmłodzić skórę, na której zaczęły pojawiać się drobne zmarszczki, a przy tym przywrócić jej naturalny blask, ta propozycja będzie dla Ciebie idealna. Peelingi medyczne korzystają ze specjalistycznych kwasów, które oddziałując na naskórek eliminują blizny i przebarwienia, wygładzają skórę, a także skutecznie walczą z nadmiernym wydzielaniem sebum. Peeling medyczny jest zabiegiem, od którego dojrzała kobieta powinna rozpocząć swoją przygodę z medycyną estetyczną.

Wypełnianie zmarszczek

Dla zwolenniczek mało inwazyjnych, jednak widocznych metod idealną propozycją będzie wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to również opcja warta rozważenia przez wszystkie kobiety, które nie są pewne, czy medycyna estetyczna jest dla nich odpowiednia: efekt zabiegu jest odwracalny, a wypełnienie wchłania się po około pół roku. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu pod skórę, co trwa nie dłużej, niż 30-40 min. Wypełnianie zmarszczek jest szczególnie polecane kobietom, którym zależy na usunięciu konkretnej bruzdy, np. między brwiami, czy w kącikach ust.

Nici liftingujące

Nici liftingujące są nieco bardziej inwazyjną procedurą polegającą na wszczepieniu pod skórę cienkich nitek, które podnoszą policzki, łuki brwiowe, owal twarzy lub biust. Zabieg ten działa na dwa sposoby: podnosi wybraną część ciała dzięki konstrukcji z nici, ale także pobudza komórki do tworzenia nowego kolagenu, dzięki czemu skóra jest wyraźnie wygładzona, napięta i świeża. Trwałość zabiegu to około półtora roku – po tym czasie nici wchłaniają się, a twarz wraca do poprzedniego stanu.

Powyższe przykłady obrazują tylko niewielką część zabiegów medycyny estetycznej, na które może zdecydować się dojrzała kobieta. Pełna gama zabiegów jest widoczna na stronie – http://neobeauty.pl/zabiegi/. Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujemy się na botoks, mezoterapię, czy peeling, musimy pamiętać o wcześniejszym skonsultowaniu się z kosmetyczką, która dobierze najodpowiedniejszy dla naszego stanu skóry zabieg.