Zalety i wady lekcji z native speakerem online

Zalety i wady lekcji z native speakerem online

Nauka angielskiego online

Rozpoczynasz swoją naukę z językiem angielskim? A może chcesz poćwiczyć swoje umiejętności z osobą która zna angielski od podszewki? W takim razie, z pewnością zainteresuje Cię co raz bardziej popularna metoda nauki języka angielskiego online z tzw. native speakerem.

Kim jest Native Speaker?

Native Speaker to nikt inny jak osoba, która żyjąc w kraju anglojęzycznym od dziecka posługuje się językiem angielskim. Osobę taką z pewnością wyróżnia akcent jakim się posługuje, dlatego nauka języka z nativem jest zazwyczaj także nauką przyswajającą akcent danej osoby, a jak wiemy, zależnie od regionu pochodzenia, akcent będzie brzmiał zupełnie inaczej.

Ucząc się angielskiego online z rodzimym mieszkańcem kraju anglojęzycznego jesteśmy w stanie doskonalić swój warsztat w sposób o wiele bardziej wydajny i satysfakcjonujący, niż podczas normalnych zajęć z nauczycielem. W artykule przedstawimy zalety i wady stającej się niezwykle popularną metody nauki z pomocą native speakera online.

Więcej o nauce z native speakerem online dowiesz się ze strony http://metodaskandynawska.pl/nativespeakeronline/

Zalety nauki z Native Speakerem

Lekcje online z osobą posługującą się na co dzień angielskim to świetne rozwiązanie do nawiązania kontaktu z żywą osobą, rozmawiając z inną osobą w języku angielskim jesteśmy w stanie spontanicznie nawiązać kontakt, pozwalając nam na zauważenie błędów językowych jakie popełniamy, a także na poprawę ogólnej umiejętności dialogu z drugą osobą, nie posługującą się naszym językiem.

Native speaker może być nauczycielem, posiadającym kompetencje pedagogiczne, lecz może to też być osoba w podobnym do nas wieku, będąca korepetytorem. Jest to opcja korzystna dla osób nie lubiących sztampowej nauki wedle ustalonego schematu, dodatkowo nauka taka wymaga od nas ciągłego prowadzenia dialogu w języku angielskim, ponieważ często takie osoby mają słabe pojęcie w porozumiewaniu się po polsku.

Perfekcyjne rozeznanie w znajomości języka to kolejny atut native speakera. Znając język lepiej niż ktokolwiek spoza jego rodzimego kraju, dzięki swojej biegłości językowej jest w stanie nauczyć nas angielskiego w sposób nieosiągalny dla osób spoza kraju anglojęzycznego – jest to kolejny z wielu atutów nauki online z taką osobą, ponieważ nie musi być zaawansowanym lingwistą, aby nauczyć nas skomplikowanych pojęć i sformułowań używanych w języku angielskim. Jest to także świetna okazja na poćwiczenie regionalnego akcentu, zależnie czy jest to mieszkaniec Szkocji, Anglii, USA czy Nowej Zelandii, jego akcent będzie brzmiał zupełnie inaczej, co jest z pewnością unikalnym doświadczeniem.

Nauka z native speakerem to sposób na efektywną naukę zapewniającą o wiele szybsze efekty rozwoju umiejętności językowych niż z uczącym języka polskim nauczycielem. Dzięki swojej autentycznej wymowie, native speakerzy pozwalają nam na zwrócenie szczególnej uwagi na błędy stylistyczne używane w polskiej nauce języka angielskiego. Elastyczny grafik nauczania, pozwalający na przebywanie w swoim własnym domu to kolejny plus, zapewniający komfortową naukę nieprzerywaną dźwiękiem dzwonka lub przekrzykującą się klasą.

Wady nauki z Native Speakerem

Niestety, jak każdy rodzaj nauczania, także i lekcje online z Native Speakerem nie są pozbawione minusów.

Często uczący nas native speaker jest osobą która nie posiada specjalnych certyfikatów, ani przeszkolenia pedagogicznego uprawniającego do nauki języka angielskiego. Dlatego też, lekcje które odbywamy z taką osobą, mogą być nieprzydatne ze względu na brak jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej, będąc winą źle przygotowanego planu zajęć, lub jego całkowitego braku. Problemem może być także to, że pozbawiony kompetencji nauczyciel angielskiego może popełnić błąd, który zapamiętany przez nas może odbić się na dalszym nauczaniu. Przed rozpoczęciem zajęć online, warto znaleźć nauczyciela posiadającego kompetencje zezwalające mu na wydajną pracę z osobami chcącymi nauczyć się języka angielskiego na wysokim poziomie.

Kolejną, mniej bolesną wadą dla osób orientujących się w języku angielskim, jest z pewnością częsty brak znajomości języka polskiego przez nauczyciela. Znając język, podczas takiej sytuacji jesteśmy w stanie wyjść cało z takiej rozmowy, lecz jeśli dopiero co zaczynamy przygodę z językiem, może być to dla nas zadanie niewykonalne, zmuszające do zaprzestania już na samym początku takiej formy nauczania. Nie warto się jednak zrażać, ponieważ często nauczyciele są wyrozumiali i podprowadzą nas w kierunku umożliwiającym dalszy dialog.

Ostatnią wadą jest z pewnością cennik którym posługują się native speakerzy. Żyjąc w innym kraju, oczekują zupełnie odmiennych stawek od tych które podawane są w Polsce, na szczęście nie są one tak duże jak możemy sobie wyobrażać, warto jednak przygotować do takiej nauki dodatkowe fundusze.

Nauka z Native Speakerem – warto?

Decydując się na rozpoczęcie nauki z native speakerem, powinniśmy mieć świadomość obecnych w takim stylu nauki wad i zalet, mogących mieć duży wpływ na dalszy proces nauczania języka angielskiego. Jednak pomimo obecnych w takiej formie wad, nauka języka z osobą posługującą się nim perfekcyjnie, jest o wiele ciekawszym i korzystniejszym doświadczeniem niż zwykła nauka w szkole, która nie wymuszając kontaktu z prawdziwą osobą, nie ma startu do nauki z nativem, mogącym nie tylko zamienić naukę w zabawę, ale także pokazując nam ciekawostki dotychczas nieznane, a obecne w języku angielskim i slangach które posiada. Nauka online z native speakerem jest korzystną ofertą nauczania języka angielskiego, która dzięki swojej funkcjonalności jest świetną odskocznią od normalnej, szkolnej formy nauczania.