Zalety Systemu RESYS

Kopalnia węgla kamiennego

RESYS – to coś więcej niż system. To wykorzystanie technologii radiowej, by ratować życie w wyrobiskach podziemnych. To innowacyjne rozwiązanie w ratowniczej łączności bezprzewodowej niesie ze sobą liczne zalety, których próżno było szukać do tej pory w jakichkolwiek innych systemach. Dzisiaj przyjrzymy się tym walorom systemu nieco bliżej.

RESYS – system pełen zalet

Zaczniemy od najważniejszej zalety, czyli tej związanej z bezpieczeństwem. Jeśli chodzi o ten system łączności poprawa tego aspektu jest po prostu nie do niezauważania. Akcje ratownicze są zdecydowanie bardziej usprawnione, co jest efektem zastosowania w tym systemie rozwiązań takich jak:

  • mobilna sieć ustanawiana ad hoc
  • skalowalność – system można dostosować w zależności od długości wyrobiska,
  • ciągła, dwukierunkowa komunikacja
  • monitoring funkcji życiowych
  • lokalizacja
  • łatwa obsługa
  • naprawdę wysoka jakość dźwięku

Jednak bezpieczeństwo to nie wszystko, czego można oczekiwać od tego systemu. Nie mniejsze znaczenia ma także możliwość wzbogacenia systemu o modułowe, dodatkowe funkcje. Dla przykładu – pulsometry, choć tak naprawdę istnieje możliwość podłączenia wielu różnych, innych urządzeń jeszcze bardziej usprawniających całą akcję ratowniczą.

Czego jeszcze można oczekiwać od tego systemu bezprzewodowej łączności ratowniczej?

Zalety Systemu RESYSMożna liczyć na wygodne użytkowanie, gdyż same urządzania są ergonomiczne i nie ważą wiele. Dodatkowo, same komunikatory umieszcza się na kasku, dzięki czemu nie ma konieczności używania rąk do ich obsługi. Nie ma tutaj również zakłóceń spowodowanych na przykład odgłosem oddychania, co jest wynikiem zastosowania w RESYS systemu eliminacji hałasów.

Choć tych zalet systemu jest jeszcze dużo więcej – na koniec pozwolimy sobie wspomnieć o naprawdę sporym wzroście wydajności ekip ratowniczych korzystających z tego systemu. Sieć jest ustawiana raz i służy wszystkim zastępom biorącym udział w akcji. Eliminuje konieczność rozkładania przez każdy zastęp łączności kablowej – oszczędza czas, który jest efektywnie wykorzystywany do samej akcji, a nie jej zabezpieczenia w formie łączności.

RESYS to krok w przyszłość dla każdej inteligentnie zarządzanej kopalni.

Więcej informacji o samym systemie można znaleźć na stronie producenta na którą już teraz zapraszamy: https://2rhp.pl/zalety-systemu.html