Zawód medyczny bezpłatnie w rok lub dwa lata? To możliwe w PRO Civitas!

Zawód medyczny bezpłatnie w rok lub dwa lata? To możliwe w PRO Civitas!

Warto wiedzieć, że nie tylko studia gwarantują kształcenie i zawód na kierunkach medycznych. Ciekawą alternatywą jest policealna bezpłatna szkoła medyczna. Tym bardziej, że braki kadrowe w służbie zdrowia w obecnych czasach są ogromne. Szkoła dla dorosłych daje realną szansę na szybkie znalezienie pracy oraz realizowanie stabilnej ścieżki zawodowej w pożądanym zawodzie.

Zdobądź zawód w szkole medycznej w rok lub dwa lata

Decydując się na kształcenie w zawodzie medycznym, warto wziąć pod uwagę policealne kierunki w szkołach dla dorosłych. W zaledwie rok lub dwa można stać się wykwalifikowanym pracownikiem w pełni przygotowanym do wejścia na rynek pracy. Jest to możliwe za sprawą kierunków, na których przekazywana jest rozległa wiedza tylko z zakresu przedmiotów zawodowych zarówno praktycznych, jak i teoretycznych.

Szkoła medyczna policealna to doskonała alternatywa dla osób już pracujących, ponieważ wybór sposobu nauczania pomiędzy zaocznym, stacjonarnym, lub dziennym pozwala na dostosowanie strategii edukacji do terminarza obowiązków i zajęć.

Zawód medyczny w tak krótkim czasie jest możliwy dzięki realizacji skompresowanego programu nauczania bezpośrednio ukierunkowanego na kształcenie zawodowe. Po ukończeniu szkoły medycznej absolwent zdaje państwowy egzamin zawodowy, którego pozytywny wynik uprawnia go do wykonywania zawodu. Państwowy dyplom zawodowy otwiera drogę nie tylko do pracy na terenie kraju, ale również za granicą.

Nadmieńmy, że szkoła medyczna policealna jest ścieżką bezpłatną, ponieważ kierunki są dotowane przez Ministerstwo Edukacji, dzięki czemu słuchacz nic nie płaci za naukę. To bardzo atrakcyjna oferta dla osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje lub zupełnie się przekwalifikować.

Najpopularniejsze kierunki medyczne

Szkoła medyczna oferuje bogatą ofertę kierunków, które są gwarantem szybkiego startu w życie zawodowe. Kierunki, których próżno szukać na studiach medycznych cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób rozpoczynających dopiero karierę zawodową, jak i wieloletnich pracowników różnych branż. Popularne kierunki stwarzają pole do zdobywania rozległej wiedzy wieczorowo, lub zaocznie, umożliwiając godzenie edukacji z podejmowaną pracą.

Szkoła medyczna to doskonały początek dla podjęcia ścieżki zawodowej ukierunkowanej na konkretny zawód, ale może być także wstępem do zgłębiania wiedzy medycznej na wielu płaszczyznach.

Szkoła medyczna PRO Civitas – jaki zawód zdobędziesz:

  • Technik elektroradiolog 2,5 roku
  • Technik farmaceutyczny 2,5 roku
  • Higienistka stomatologiczna 2 lata
  • Technik masażysta 2 lata
  • Terapeuta zajęciowy 2 lata
  • Opiekunka dziecięca 2 lata
  • Technik ortopeda 2 lata
  • Asystentka stomatologiczna 1 rok
  • Technik sterylizacji medycznej 1 rok
  • Opiekun medyczny 1 rok – ostatnia szansa na zapisanie się na kierunek roczny (zmiana od września 2021 r. na 2 lata). Certyfikat umiejętności udzielania pierwszej pomocy dla osób zapisanych od lutego 2021.

Dla kogo jest bezpłatna szkoła medyczna?

W policealnej szkole medycznej może uczyć się każda osoba pełnoletnia, która posiada wykształcenie średnie, przy czym matura nie jest warunkiem koniecznym. Nie jest również ważny profil ukończonej szkoły średniej, ponieważ wiedza przekazywana jest od podstaw i każda osoba ucząca się na kierunkach medycznych ma szansę beż wcześniejszego przygotowania, zdobyć wybrany przez siebie zawód. Duża dostępność kierunków w szkole medycznej i minimum formalności sprawiają, że to szansa na dobry start również dla obcokrajowców.

Szkoła medyczna dla obcokrajowców umożliwia zdobycie polskiej wizy studenckiej oraz dyplomu uznawanego w całej Unii Europejskiej. Po zdanym egzaminie można uzyskać dyplom Europass w języku angielskim uznawany w całej Unii Europejskiej. Będąc absolwentem szkoły zaocznej, obcokrajowca nie dotyczy również konieczność uzyskania zezwolenia na pracę w Polsce.

Ukończenie szkoły medycznej dla dorosłych zapewnia możliwość podjęcia pracy od razu po zdanym egzaminie zawodowym w szpitalach, gabinetach oraz klinikach, gdyż nowoczesne metody kształcenia w pełni przygotowują do wykonywania zawodu.

Chcesz pracować w zawodzie medycznym? Zależy Ci na szybkim zdobyciu kwalifikacji i rozpoczęciu pracy? Rozpocznij naukę w PRO Civitas i skończ kierunek medyczny w rok lub dwa lata.

Sprawdź kierunki