Czy na płatnych ankietach da się zarobić?

Czy na płatnych ankietach da się zarobić?

Zarabianie w internecie stało się bardzo popularne i wiele osób pragnie dziś rozpocząć pracę online

O ile wiele internetowych zawodów wymaga wcześniejszego przygotowania (copywriter, broker informacji, wirtualna asystentka, programista), tak wypełnianie ankiet dostępne jest dla każdego od zaraz. Według reklam, wystarczy tylko założyć bezpłatne konto i zacząć zarabiać. Czy ankiety internetowe naprawdę dają możliwość zarabiania pieniędzy w internecie?

Pieniądze za odpowiadanie na pytania, czyli ankiety internetowe

Wypełnianie internetowych ankiet jest dziś jedną z bardziej powszechnych metod na zarabianie online. Spowodowane jest to praktycznie zerowym progiem wejścia w ten biznes, ponieważ do wypełniania ankiet nie potrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza – wystarczy komputer i dostęp do sieci. Warto podkreślić, że zarabianie w internecie wymaga sporo samozaparcia i narzucenia sobie żelaznej dyscypliny. Jest to niezbędne, ponieważ domowe warunki bardzo często działają rozleniwiająco, gdyż w każdym momencie można poscrollować sobie Facebooka, czy sprawdzić co znajomi wrzucają na Instagrama. Dlatego też praca online wiąże się z dużą dozą samokontroli i odhaczania codziennych obowiązków.  Nie inaczej jest w przypadku ankiet internetowych, ponieważ zarabianie w ten sposób jest długofalowe i nie daje natychmiastowych efektów (pieniędzy). Warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że zarabianie pieniędzy dzięki wypełnianiu ankiet internetowych wymaga dość dużego zaangażowania, ponieważ jeden portal zdecydowanie nie wystarczy, aby zarobić wystarczająco dużo.

Jak przygotować się do wypełniania ankiet?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest założenie kont na portalach oferujących płatne ankiety. Co więcej, warto jest także założyć osobne konto e-mail, którego będzie używać się wyłącznie do pracy ankietera. Należy pamiętać także o bezpieczeństwie, ponieważ do każdego portalu trzeba się logować, dlatego każde takie konto powinno mieć całkowicie inne hasło od pozostałych. Używanie tego samego hasła na wszystkich kontach wystawia nas na atak przestępców internetowych. Wymyślenie haseł do 50 portali nie jest proste, dlatego warto posiłkować się takimi programami, czy aplikacjami jak Roboform, czy KeyPass. Następnym krokiem w drodze zarabianiu z ankiet internetowych, jest bardzo dokładne uzupełnienie profilu na każdym poszczególnym portalu – im lepiej wypełnimy profil, tym więcej ankiet będzie nam przypisywanych. Zleceniodawcom ankiet bardzo często zależy na tym, aby badanie było przeprowadzone na konkretnej grupie docelowej.

Ile można zarobić na wypełnianiu płatne ankiety?

Wypełnianie płatnych ankiet można traktować raczej jako zajęcie dodatkowe, niż pełnoprawną pracę. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak dużo czasu poświęcimy miesięcznie na wypełnienie ankiet, jednakże średni zarobek na ankietach waha się od 250-400 złotych w ciągu miesiąca. Czasami trafiają się lepsze ankiety lub testy poszczególnych produktów, jednakże wypełnianie ankiet to doskonały sposób na dorobienie w internecie. Ogromną zaletą tego sposoby zarabiania jest brak jakiegokolwiek przygotowania, ponieważ odpowiada się na bardzo proste i intuicyjne pytania.