Bardzo często osoby studiujące mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony rodziców. Jednak nie zawsze tak jest. Wiele osób musi samodzielnie pokryć wszelkie koszty związane z nauką, a bardzo często – także mieszkaniem w innym mieście. Są również osoby, które do kieszonkowego od rodziców chciałyby dorzucić dodatkową sumę, która pozwoli na większe wydatki. W końcu dla wielu studentów czas ten równoznaczny jest z dobrą zabawą. A ta kosztuje nie mało. Jak jednak połączyć studia z pracą? Czy jest to możliwe?
Czy na Gowork znajdziesz pracę dla studentów?
Gowork to serwis, na którym każdego dnia tysiące pracodawców z całego kraju zamieszcza oferty pracy. Dotyczą one różnych stanowisk. Obejmują również różne grupy wiekowe – wiele z nich dedykowanych jest właśnie studentom. Praca oferowana osobom studiującym dotyczy już nie tylko branży gastronomicznej. To właśnie z wykonywaniem tych obowiązków mogliśmy kojarzyć ją najczęściej. Dziś coraz więcej pracodawców dostrzega możliwości, jakie niesie ze sobą zatrudnienie studentów. Ma to w szczególności związek z ulgami, na które mogą liczyć w ramach zatrudnienia osoby, która kontynuuje naukę.
Dzienne i zaoczne – czy forma studiów ma znaczenie?
Jak łatwo się domyślić znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o podjęcie zatrudnienia, mają studenci zaoczni. Jednak nowoczesne technologie i wzrost popularności zawodów zdalnych sprawia, że coraz częściej studenci dzienni znajdują zatrudnienie idealne dla siebie. Jeśli poszukujesz pracy stacjonarnej, odnajdziesz ją w szczególności w branży gastronomicznej – w godzinach wieczornych i w weekendy. Z kolei praca zdalna otwiera przed Tobą znaczne więcej możliwości. Możesz wykonywać swoje obowiązki nawet na nudnych wykładach, które w najmniejszym stopniu nie są dla Ciebie przydatne. Jeśli potrafisz odciąć się od całego otoczenia, jednocześnie będąc w jego centrum – praca zdalna jest dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.
Czy praca jest przeszkodą na studiach?
To, w jaki sposób traktujesz wykonywaną pracę na studiach, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Możesz podchodzić do niej jako do zła koniecznego lub jako do formy zdobywania doświadczenia zawodowego. Ukończenie studiów i zdobycie tytułu nie zawsze oznacza, że od razu odnajdziesz zatrudnienie. Mając doświadczenie, nawet jeśli dotyczy ono branży niezwiązanej z Twoim wykształceniem, jesteś znacznie lepszym kandydatem dla wielu pracodawców. Praktyczne umiejętności i doświadczenie w pracy z klientem czy pracodawcą są niezwykle istotne w każdym zawodzie.