Jak okazać nauczycielom pamięć w Dniu Nauczyciela?

Magnesy na Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, który potocznie zwany jest Dniem Nauczyciela, to święto wszystkich pracujących w oświacie. W polskiej kulturze przyjęło się, że w tym dniu nauczyciele dostają od uczniów prezenty, które mają wyrazić wdzięczność za trud wkładany w nauczanie. Najbardziej popularne są oczywiście kwiaty i słodycze, które jednak nie są żadną pamiątką. Kwiaty zwiędną, a czekoladki zostaną zjedzone. Tymczasem warto zadbać o to, aby nauczyciele dostali coś, co sprawi, że będą pamiętać konkretnych uczniów czy klasę. Świetnie sprawdzają się w tej roli drobne upominki wykonane z brzozowej sklejki.

Kiedy obchodzony jest Dzień Nauczyciela i skąd się wziął?

Dzień Nauczyciela przypada 14 października. Jego data nawiązuje do powołania Komisji Narodowej w 1773 roku. Była to instytucja, którą dzisiaj nazwalibyśmy ministerstwem edukacji. Na tamte czasy był to organ nowoczesny, którego zadaniem zreformowanie systemu szkolnictwa. Udało się to naprawdę dobrze. Dzisiaj historycy podkreślają, że powołanie KEN było jednym z najważniejszych osiągnięć kulturalnych okresu oświecenia w Polsce. Specjaliści zwracają również uwagę na to, że wkład KEN w patriotyczno-obywatelskie wychowanie był szczególnie widoczny w okresie zaborów.

Czy rezygnować z tradycyjnych kwiatów z okazji Dnia Nauczyciela?

Kwiaty nauczyciele dostają w Polsce od lat. Co ważne, uczniowie przynoszą je nie tylko z okazji Dnia Nauczyciela, ale również zakończenia roku szkolnego czy imienin, a nawet Dnia Kobiet. Oczywiście nie chodzi o to, aby z nich rezygnować. Są bez wątpienia niezwykle miłym podarunkiem, który lubią szczególnie nauczyciele płci żeńskiej. Niestety, kwiaty cięte mają to do siebie, że dość szybko więdną. Oznacza to, że nie będą żadną pamiątką. Dlatego dobrym posunięciem jest połączenie ich z innym podarunkiem, który nawet po latach będzie nauczycielom przypominał danych uczniów czy klasę. Jeśli interesują Cię prezenty z drewnianej sklejki, wejdź na https://acy.pl/.

Jakie prezenty z drewnianej sklejki dla nauczycieli wybrać?

Jeśli chcesz przekonać się, jak duży jest wybór podarunków z drewnianej sklejki odpowiednich dla nauczycieli, wejdź na https://acy.pl/prezenty-na-dzien-nauczyciela. Obecnie postawić można na:

  • magnesy;
  • statuetki;
  • zawieszki.

Są to niewielkie upominki, których ogromnym atutem jest koszt. Ich zakup nie nadwyręży budżetu rodziców nawet wtedy, kiedy klasa zdecyduje się kupić takie prezenty dla wszystkich nauczycieli. Brzozowa sklejka, z której wykonywane są prezenty na Dzień Nauczyciela jest oczywiście poddana odpowiedniej obróbce. Jej powierzchnia jest szlifowana po to, aby była idealnie gładka i wolna od zadziorów. Nadruki są naniesione tak, aby były naprawdę trwałe, a jednocześnie wyraziste. Dobrym wyborem są prezenty z napisami, które bezpośrednio nawiązują do Dnia Nauczyciela.

W przypadający 14 października Dzień Nauczyciela warto podarować pedagogom chociaż niewielki upominek. Świetnym posunięciem jest taki, który zachowa swój doskonały wygląd przez lata. To dobry sposób na to, aby nauczyciel zapamiętał klasę na naprawdę długi czas.