Czy warto studiować w Wałbrzychu?

Czy warto studiować w Wałbrzychu?

Wałbrzych jest jednym z czterech ośrodków dydaktycznych na Dolnym Śląsku, po Legnicy, Jeleniej Górze i Głogowie, w których dominuje szkolnictwo zawodowe. Na jakie uczelni warto się wybrać oraz jakie kierunki wzbudzają największe zainteresowanie przyszłych studentów?

Uczelnia państwowa

Jedyna państwowa uczelnia wyższa w Wałbrzychu to Akademia Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa. Studiuje na niej blisko dwa tysiące studentów.
Centralnie położony Uniwersytet mieści się w odrestaurowanym zabytkowym budynku dawnego pałacu, otoczonym malowniczym parkiem.
Struktura Uniwersytetu składa się z trzech instytutów:

  • Instytut Nauk Przyrodniczych i Technologii,
  • Instytut Studiów Społeczno-Prawnych,
  • Instytut Zdrowia.

Programy studiów obejmują również kursy przygotowujące pracowników do przyszłej kariery zawodowej.

Uczelnia niepubliczna

Niepubliczna uczelnia wyższa w Wałbrzychu to Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Kierunki kształcenia

Przyszli studenci mają do wyboru kierunki, które w perspektywie czasu dają szansę na znalezienie ciekawej pracy. Wśród nich wyróżnia się w szczególności:

  1. Administrację — ze specjalizacjami finanse publiczne oraz bezpieczeństwo w Europie;
  2. Architekturę wnętrz;
  3. Filologię — ze specjalnością: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz terapia pedagogiczna;
  4. Pielęgniarstwo;
  5. Studia inżynierskie, w tym bezpieczeństwo i higiena pracy oraz logistyka.

Jak przebiega rekrutacja do najlepszych uczelni wyższych w Wałbrzychu?

Kandydaci przyszłych studentów wyższej uczelni państwowej rekrutowani są na podstawie wyników uzyskanych na przedmiotowych egzaminach końcowych – w zależności od wybranego kierunku studiów zaś rekrutacja na uczelnie niepubliczne odbywa się według kolejności zgłoszeń.

Czy warto studiować w Wałbrzychu?

Nie licząc walorów kulturowych i turystycznych Wałbrzycha, warto wybrać się tu na studia ze względu na same uczelnie, które oferują szeroką i ciekawą edukację. Oprócz codziennych wykładów i konwersatoriów poszczególne uczelnie wyposażone są w naukowe pracownie czy sale fitness wyposażone w nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Wykładowcy uniwersyteccy to ludzie z pasją, którzy wykonują swój zawód z wielką radością i całkowitym oddaniem. Ponadto studenci mogą ubiegać się o stypendia i wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+, a także mieszkać w domach studenckich. Dodatkowo mogą poszerzać swoją wiedzę, uczestnicząc w kołach naukowych.

Wałbrzych to piękne miasto tętniące życiem. Nie ma co ukrywać, że dużo w tym zasługa wałbrzyskich studentów. Za co im dziękujemy!

A jeśli Ty zastanawiasz się, gdzie wybrać się na studia — zapraszamy do nas. Bramy miasta Wałbrzych są szeroko otwarte dla wszystkich przyjezdnych!